×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Ranking Wyborczej: Arłukowicz najgorszym ministrem rządu Tuska

Autor: wyborcza.pl/Rynek Zdrowia19 listopada 2013 09:10

Zapowiadana rekonstrukcja rządu prowokuje media do wystawiania ocen ministrom. W najnowszym rankingu Gazety Wyborczej (z 19 listopada) minister zdrowia Bartosz Arłukowicz uzyskał najgorszą ocenę.

Ranking Wyborczej: Arłukowicz najgorszym ministrem rządu Tuska
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wypomniano mu, że po wprowadzeniu ustawy refundacyjnej pacjenci mieli się czuć całkowicie bezpiecznie. Tymczasem "zafundował im taki chaos z realizacją recept, jakiego jeszcze nigdy wcześniej nie doświadczyli". Według wyliczeń NFZ odpłatność pacjentów za leki refundowane spadła o ułamek procentu, ale faktycznie płacą więcej, bo lekarze wystawiają więcej recept pełnopłatnych.

GW dodaje, że do lekarza jest trudniej się dostać niż dwa lata temu, więc pacjenci częściej kupują leki bez recepty i leczą się sami.

Bartosza Arłukowicza skrytykowano za działania wobec pielęgniarek, które od lat walczą o określenie norm zatrudnienia w szpitalach, bo w wyniku ciągłego oszczędzania na płacach jest ich tak mało, że zagraża to bezpieczeństwu pacjentów. "Dotarły ze swymi postulatami do premiera. Premier obiecał, minister wykonał. Decyzję o zatrudnieniu pielęgniarek zostawił dyrektorom szpitali, którzy, jak wiadomo, muszą oszczędzać. Nic się nie poprawiło" - czytamy w Wyborczej.

Podobnie było z dyrektywą o możliwości leczenia w dowolnym kraju UE - ocenia Gazeta. Przypomina, że Bartosz Arłukowicz miał dwa lata na przygotowanie ustawy implementującej tzw. dyrektywę transgraniczną. Nie zdążył. 

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze