Rafalska: powstaje robocza wersja koncepcji "daniny solidarnościowej"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2018 17:03

Trwa wypracowywanie roboczych koncepcji. Pewnie premier zadecyduje, która z nich stanie się tą obowiązującą - powiedziała w środę (25 kwietnia) szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, odnosząc się do pomysłu utworzenia specjalnego funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Minister była pytana w środę na konferencji prasowej o zapowiedzi premiera dotyczące utworzenia specjalnego funduszu wsparcia osób niepełnosprawnych. Złożyłaby się na niego danina, pochodząca od osób najlepiej zarabiających.

- To są poważne regulacje, one wymagają spokoju. Nie chcemy, żeby padały tu jakieś pośpieszne rozwiązania, deklaracje - powiedziała minister. Zwróciła uwagę, że takie projekty powinny powstawać w zaciszu gabinetów. - Legislacji służy spokój i równowaga, konsultacje - dodała.

Przypomniała, że nad tym rozwiązaniem pracuje minister finansów Teresa Czerwińska. - Oczywiście trwają robocze spotkania w tej sprawie. Trwa wypracowywanie roboczych koncepcji. Pewnie premier zadecyduje, która z nich stanie się tą obowiązującą - mówiła Rafalska.

Dopytywana, kiedy będzie znany projekt ws. daniny, odpowiedziała: - Ten horyzont czasowy wyznaczył premier, mówiąc o połowie maja. Myślę, że jest to termin obowiązujący" - stwierdziła minister.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum