Radziwiłł wojewodą mazowieckim. Jest komentarz b. ministra zdrowia

Autor: PAP, JW/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2019 14:21

Premier Mateusz Morawiecki powołał w poniedziałek (25 listopada) czworo wojewodów: b. ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła na wojewodę mazowieckiego., b. posła Lecha Sprawkę na wojewodę lubelskiego, b. senator Łukasz Mikołajczyk został powołany na wojewodę wielkopolskiego, a Tobiasz Bocheński na wojewodę łódzkiego.

Radziwiłł wojewodą mazowieckim. Jest komentarz b. ministra zdrowia
Konstanty Radziwiłł, Fot. PTWP/Paweł Pawłowski

Powołania wręczył premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Radziwiłł zastąpił na stanowisku wojewody Zdzisława Sipierę, który został posłem.

"Kocham moje Mazowsze! Jako Wojewoda Mazowiecki zamierzam wprowadzać w województwie politykę Rządu jednocześnie współpracując z jednostkami samorządu terytorialnego" - napisał na Twitterze były minister zdrowia. 

Dodał, że urząd musi działać sprawnie na co dzień, a służby państwa powinny być przygotowane na każdą sytuację kryzysową.

Powołany na wojewodę mazowieckiego Konstanty Radziwiłł to b. minister zdrowia w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego. Radziwiłł był senatorem IX kadencji, ubiegał się bezskutecznie o mandat europosłach w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 r. oraz w wyborach parlamentarnych do Senatu tego samego roku. W latach 2001-2010 był prezesem Naczelnej Izby Lekarskiej. W latach 1980-1981 był prezesem Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Akademii Medycznej i członkiem Krajowej Komisji Koordynacyjnej NZS. Był także działaczem Ruchu Wolność i Pokój.

Powołania na stanowisko wojewody mazowieckiego pogratulowała Konstantemu Radziwiłłowi Naczelna Rada Lekarska. Przypomniała, że latach 2001-2010 był prezesem NRL.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum