Radziwiłł: uregulowanie zasad dodatkowej pracy lekarzy jest trudne

Autor: money.pl/Rynek Zdrowia • • 07 września 2017 21:30

Lekarze pracują nawet 100 godzin bez przerwy. To odbija się na ich zdrowiu i zdrowiu pacjentów. Inspekcja pracy od dawna apeluje o uregulowanie czasu pracy lekarzy. Jednak Ministerstwo Zdrowia nie planuje takich zmian - podaje serwis money.pl.

Radziwiłł: uregulowanie zasad dodatkowej pracy lekarzy jest trudne
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Lekarze są przepracowani i to jest poniekąd wpisane w ten zawód. Tak było, tak jest i pewnie będzie. Jedynym ograniczeniem tego zjawiska powinien być zdrowy rozsądek osób, które podejmują tę pracę - powiedział dziennikarzom minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy.

- Trzeba to powiedzieć bardzo wyraźnie - każdy musi sam ocenić swoje możliwości, czy praca, którą podejmuje, nie jest ponad jego siły - mówi Konstanty Radziwiłł.

- Lekarze podejmują pracę dodatkową, poza etatem. Uregulowanie tego w sposób formalny nie ma miejsca chyba nigdzie na świecie - dodaje.

Przyznaje, że w UE trwa dyskusja, czy nie uregulować czasu pracy lekarzy podobnie, jak w przypadku kierowców ciężarówek. Zdaniem Radziwiłła nastręczyłoby to jednak wiele problemów technicznych. - Nie można też zapomnieć, że w Polsce jest za mało lekarzy. Nie może być też tak, że pacjent przychodzi do placówki medycznej, a tam nie ma żadnego lekarza - podkreślił szef resortu zdrowia.

Więcej: www.money.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze