Radziwiłł o wzroście nakładów na zdrowie: rząd jest "za"

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2017 13:36

Rząd jest za wzrostem nakładów na ochronę zdrowia - zapewnił w poniedziałek (9 października) podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia minister Konstanty Radziwiłł. Zaznaczył, że w 2017 r. na ochronę zdrowia zostanie przeznaczona rekordowa kwota.

Radziwiłł o wzroście nakładów na zdrowie: rząd jest "za"
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister zdrowia przedstawia w Sejmie informację nt. działań resortu, które m.in. mają poprawić sytuację finansową lekarzy rezydentów oraz informację ws. protestu głodowego rezydentów.

- Jeśli chodzi o wzrost nakładów na ochronę zdrowia, to rząd jest jak najbardziej za. Najlepszym tego dowodem jest to, że prawdopodobnie rok 2017 będzie rekordowym, jeśli chodzi o nakłady. Jeszcze się nie zakończył, ale na dzisiaj można już z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, że nakłady w tym roku wzrosną o ponad 8 mld zł. To bezprecedensowa sytuacja - powiedział Radziwiłł.

Zwrócił uwagę, że w tym roku prawdopodobnie na ochronę zdrowia przeznaczy się ponad 4,7 proc. PKB. - To także jest sytuacją absolutnie rekordową - podkreślił.

Nie zgodził się z zarzutem wiceprzewodniczącego Porozumienia Rezydentów OZZL Jarosława Bilińskiego, że po reformach rządu wydłużają się kolejki w służbie zdrowia.

- Niektóre kolejki się nie zmniejszyły. Niektóre się zmniejszyły. Z całą pewnością mamy duże szanse, aby w tym roku ograniczyć kolejki, te najbardziej długie, do niektórych procedur - dodał minister.

Podkreślił, że liczba lekarzy w Polsce rośnie. - Faktem jest, że jest ich za mało, tak jak chyba we wszystkich krajach na świecie - mówił. Dodał, że liczba lekarzy na 10 tys. mieszkańców - 2,2 - nie lokuje Polski na końcu Europy w tym rankingu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze