Radziwiłł o proteście ws. niepełnosprawnych: rząd PiS zawsze wywiązywał się z obietnic

Autor: interia.pl/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2018 15:24

Został nakreślony scenariusz konkretnych działań, kroków, które mają rozwiązać problemy, z którymi borykają się osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie. Rząd PiS dotychczas zawsze z obietnic się wywiązywał. Myślę, że i tym razem też się wywiąże - stwierdził w rozmowie z RMF FM senator PiS, Konstanty Radziwiłł, były minister zdrowia.

Były minister zdrowia, senator Konstanty Radziwiłł; FOT. Arch. RZ

Na pytanie, dlaczego inne przepisy da się przegłosować w kilkadziesiąt godzin, a tych, o które proszą opiekunowie niepełnosprawnych, nie, Radziwiłł odpowiedział, że doskonale rozumie rozżalenie i niecierpliwość protestujących, ale "propozycje, z którymi przyszli i zobowiązania, które podjęto wobec nich to są rozwiązania skomplikowane, bardzo kosztowne". Były minister zdrowia tłumaczył, że "trzeba je przygotować odpowiedzialnie i na to potrzeba po prostu trochę czasu".

Zapytany, dlaczego rządowy projekt "Za życiem", który 2 listopada wpłynął do Sejmu, a 4 listopada - dwa dni później - był już po głosowaniach w Sejmie i w Senacie, wyjaśniał, że był przygotowywany znacznie wcześniej.

Radziwiłł podkreślił, że "to nie jest tak, że to urodziło się w głowie kogoś i w ciągu paru minut na kartce zostało zapisane". Dodał, że "tak się nie robi, a jeśli tak no to są sytuacje absolutnie wyjątkowe" i "na pewno tej ustawy to nie dotyczyło".

W internetowej części rozmowy, którą przytacza interia.pl, Radziwiłł przyznał, że kwota 520 zł zasiłku dla opiekunów dorosłych niepełnosprawnych powinna zostać podwyższona. - Zdecydowanie to jest za mało i powinno się to zrobić - stwierdził.

Podkreślał, że nie jest możliwa realizacja wszystkich przedsięwzięć w jednym momencie kadencji. - Liczba projektów społecznych, które zrealizowaliśmy w ciągu 2,5 lat nie da się porównać z żadnym innym okresem w historii Polski - skonstatował. 

 Więcej: www.interia.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum