Radziwiłł o nieszczęściu gwałtu: otoczyłbym wnuka miłością

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 kwietnia 2017 16:17

Nie widzę żadnych powodów, żeby zabić dziecko, niezależnie od tego, w jakich okolicznościach się poczęło - powiedział w czwartek (6 kwietnia) w Sejmie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Powtórzył też opinię, że stosowanie pigułki "dzień po" może być niebezpieczne.

Radziwiłł o nieszczęściu gwałtu: otoczyłbym wnuka miłością
Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Fot. PTWP

W czwartek (6 kwietnia) podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Zdrowia posłowie opozycji pytali ministra, czy podtrzymuje deklarację, że nie przepisałby pigułki "dzień po" także zgwałconej kobiecie.

- Mam nadzieję, że przyjdzie czas, że pan przeprosi za te słowa. Ja się nigdy w życiu nie spodziewałem tego typu słów z ust ministra, polityka, ojca - mówił przewodniczący Komisji Zdrowia Bartosz Arłukowicz. Nawiązał do niedawnej opinii Konstantego Radziwiłła, którą minister wypowiedział podczas dyskusji o zasadności wprowadzenia pigułki "dzień po" na receptę.

Teraz, odpowiadając Arłukowiczowi, minister potwierdził tamte słowa: - Nie, nie widzę żadnych powodów, aby zabić dziecko, niezależnie od tego, w jakich okolicznościach ono się poczęło.

Dodał: - I jeżeli chodzi o moje rodzinne sprawy, to ktoś się pytał, czy mam córkę - mam cztery córki i jeszcze dużo więcej wnuczek. I w każdym takim przypadku - oświadczam to uroczyście - gdyby doszło do takiego strasznego nieszczęścia (gwałt - red.), o jakim państwo mówią, to z całą pewnością otoczyłbym miłością to dziecko i swojego wnuka - powiedział Radziwiłł.

Część posłów PiS wypowiedź ministra przyjęło oklaskami.

- To jest moje stanowisko. To nie ma nic wspólnego z moją funkcją. Mam prawo do tego, żeby trzymać się swojego sumienia i nie zostawiać go przed gabinetem - powiedział minister.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum