Radziwiłł: nasza oferta dla rezydentów jest unikalna

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 11 października 2017 17:51

Oferta w stosunku do rezydentów ma charakter unikalny - chcemy z tymi młodymi lekarzami, mówiącymi, że chcą zmieniać system służby zdrowia na lepsze, współpracować - oświadczył w środę (11 października) minister zdrowia Konstanty Radziwiłł po spotkaniu z lekarzami-rezydentami.

Radziwiłł: nasza oferta dla rezydentów jest unikalna
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W środę premier Beata Szydło wraz z ministrem Radziwiłłem spotkała się z protestującymi lekarzami w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog".

Jak podkreślił Radziwiłł, oferta złożona rezydentom "ma charakter unikalny". - Chcemy z nimi, z tymi młodymi lekarzami mówiącymi, że chcą zmieniać system służby zdrowia na lepsze, współpracować. Czekamy na pozytywną odpowiedź - zaznaczył minister zdrowia. Dodał, że nie wyobraża sobie, żeby ta odpowiedź mogła być negatywna.

- Pani premier zadeklarowała, że chcemy wspólnie z przedstawicielami rezydentów rozmawiać, jak ta sytuacja ma się rozwijać, jakie przyjąć najlepsze rozwiązania. Jesteśmy na to gotowi - zaznaczył.

- Jesteśmy również gotowi, żeby rozmawiać ze wszystkimi innymi środowiskami medycznymi, także z przedstawicielami innych zawodów, związków zawodowych, central. Zwracam uwagę, że jesteśmy w stałym dialogu w Radzie Dialogu Społecznego, a także w zespole branżowym dotyczącym służby zdrowia Rady Dialogu Społecznego - powiedział Radziwiłł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum