Radziwiłł do lekarzy rezydentów: apeluję o zmianę formy protestu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2017 14:48

Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zaapelował w poniedziałek ( 9 października) do lekarzy rezydentów, aby zmienili formę protestu. Myślę, że we współpracy, wszyscy razem, możemy osiągnąć bardzo dużo - przekonywał.

Radziwiłł do lekarzy rezydentów: apeluję o zmianę formy protestu
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Minister zdrowia przedstawia sejmowej Komisji Zdrowia informację ws. działań resortu, które m.in. mają poprawić sytuację finansową rezydentów oraz informację nt. protestu głodowego młodych lekarzy.

- Szanując lekarzy, którzy protestują, apelowałbym o zmianę formy tego protestu. Ta dramaturgia przyniosła już efekty - mówił w Sejmie minister.

- Myślę, że na tym etapie, w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie tych, którzy protestują, warto byłoby rozważyć, żeby państwo udali się do domu, co nie znaczy: zwinęli sztandary; co nie znaczy: wycofali się z postulatów, które prezentują. Myślę, że we współpracy wszyscy razem, możemy osiągnąć bardzo dużo - dodał Radziwiłł.

W czasie posiedzenia komisji jedna z uczestniczących w nim protestujących rezydentek zasłabła; komisja na kilka minut przerwała obrady.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze