×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Radomski oddział intensywnej terapii wraca do pracy, prawdopodobnie od 1 października. Są lekarze

Autor: oprac. JKB • Źródło: PAP17 września 2021 07:39

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu od 1 października będzie miał umowę ze spółką z Łodzi. Zapewni ona kadrę lekarską niezbędną na Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu.

Radomski oddział intensywnej terapii wraca do pracy, prawdopodobnie od 1 października. Są lekarze
Szpital w Radomiu wkrótce zyska pełną obsadę lekarską. Fot. Shutterstock
  • Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego jest już po wstępnych rozmowach z firmą Hypnos Anestezjologia z Łodzi
  • W ten sposób wyłoniona zostanie oferta na udzielanie świadczeń całodobowych w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii
  • Prawdopodobnie już od 1 października zapewniona będzie pełna obsada lekarska niezbędna na Kliniczny Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu

Poszukiwanie obsady lekarskiej

Jak poinformowało PAP biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, ze wstępnych rozmów z firmą Hypnos Anestezjologia z Łodzi, wyłonioną na podstawie konkursu ofert na udzielanie całodobowych świadczeń zdrowotnych w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii wynika, że od 1 października zapewniona będzie pełna obsada lekarska niezbędna do zabezpieczenia świadczeń w Klinicznym Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu, na bloku operacyjnym oraz dla pacjentów przebywających w oddziałach szpitalnych wymagających zabezpieczenia anestezjologicznego.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu (tzw. szpital na Józefowie) wstrzymał przyjęcia na Oddział Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu od poniedziałku do 30 września. Oddział dysponuje 11 łóżkami.

Powodem wstrzymania przyjęć - jak informował szpital - jest brak odpowiedniej liczby lekarzy specjalistów. "Anestezjolodzy, którzy pracują, zapewniają pracę bloków operacyjnych oraz dyżury anestezjologiczne na potrzeby oddziałów szpitalnych, jednak nie zapewniają pracy w oddziale intensywnej terapii" - wyjaśniły służby prasowe marszałka Mazowsza.

Lekarze obciążeni pracą

W odpowiedzi na pytania PAP wskazano, że z powodu zaistniałej sytuacji prezes szpitala na Józefowie skierował do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego oraz lecznic ościennych prośbę o zabezpieczenie w tym czasie świadczeń zdrowotnych dla pacjentów wymagających hospitalizacji w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Podkreślono także, że szpital na Józefowie jest podmiotem wielospecjalistycznym, co ma wpływ na stopień obciążenia pracą.

- Jak wynika z przekazanych przez szpital informacji, lekarze składający wypowiedzenia nie domagali się większego wynagrodzenia tylko oczekiwali lżejszej pracy, co z uwagi na specyfikę szpitala nie jest możliwe do zagwarantowania. W związku z brakiem na rynku specjalistów w tej dziedzinie, lekarze mogą znaleźć mniej obciążającą pracę w innym, mniejszym podmiocie leczniczym - wyjaśniono.

Biuro prasowe marszałka zaznaczało, że szpital próbował szukać specjalistów. "Niestety, nie było odzewu na ogłoszenia z ofertami pracy dla anestezjologów zamieszczane w mediach społecznościowych" - podkreślono.

Czytaj: Nie ma lekarzy. Szpital wstrzymał przyjęcia na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze