Radom: otwarcie Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego; posłowie wsparli

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 24 czerwca 2013 16:56

Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne, w skład którego wchodzi przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych i Klub Integracji Społecznej dla dorosłych niepełnosprawnych, otworzono w poniedziałek, 24 czerwca, w Radomiu. W uroczystości wzięła udział marszałek Sejmu Ewa Kopacz.

Radom: otwarcie Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego; posłowie wsparli

Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne w Radomiu powstało za sprawą Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem" w Radomiu.

Centrum mieści się w budynku dawnej szkoły, który przekazało stowarzyszeniu miasto. W ramach centrum działać będzie przedszkole dla 60 niepełnosprawnych dzieci.

W zajęciach Klubu Integracji Społecznej uczestniczyć ma 40 niepełnosprawnych dorosłych osób. Pieniądze na wyposażenie i prowadzenie klubu przez dwa lata stowarzyszenie uzyskało w ramach programu dofinansowanego przez UE.

Na rzecz Stowarzyszenia "Razem" Kopacz przekazała 4 tys. zł, po medialnej krytyce dotyczącej nagród rocznych dla Prezydium Sejmu. Kopacz przeznaczyła wówczas także 20 tys. zł dla hospicjum w Pucku i po 4,5 tys. dla placówek z Radomia: ośrodka dla dzieci niewidomych i niedowidzących oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum