Radom: ewakuowano chorych Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego

Autor: Radio Plus/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2020 09:38

Po tym jak okazało się, że dziesięciu pacjentów pierwszego oddziału wewnętrznego w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu zostało zarażonych koronawirusem, podjęto decyzję o ewakuacji chorych. Oddział został zamknięty do czasu przeprowadzenia dezynfekcji.

Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Dyrekcja placówki potwierdziła w środę (25 marca) zakażenia koronawirusem u 5 lekarzy, 4 pielęgniarek (w tym u pielęgniarki pracującej też w innym szpitalu, w którym odnotowano przypadki zakażenia), 10 pacjentów i 2 osób z administracji.

Jak poinformował Krzysztof Zając, wiceprezes placówki, osiem osób w dobrym stanie zostało wypisanych do domu, a pozostałe zostały przeniesione do innych szpitali.

Jak powiedziała Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, najprawdopodobniej zlokalizowany został tzw. pacjent „0” - to osoba, która trafiła do szpitala 29. lutego. Była nieprzytomna, w ciężkim stanie. To uniemożliwiło przeprowadzenie wywiadu epidemiologicznego. Poza tym nie miała objawów świadczących o zakażeniu koronawirusem. Pacjent ten przebywał na oddziale wewnętrznym I.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny jest w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi. W sumie w placówce wykonano do środy 242 testy na obecność koronawirusa - 38 u pacjentów i 204 u pracowników szpitala.

Więcej: radioplus.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum