Rada z opinią o pediatrii szpitalnej. "Sam wzrost wyceny świadczeń nie rozwiąże problemów"

Autor: oprac. JKB • Źródło: AOTMiT, Rynek Zdrowia27 grudnia 2022 13:20

Podczas ostatniego posiedzenia Rada ds. Taryfikacji  zapoznała się z wynikami analiz kosztów świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego w przypadku chorób dzieci.

Rada z opinią o pediatrii szpitalnej. "Sam wzrost wyceny świadczeń nie rozwiąże problemów"
Rada ds. Taryfikacji wydała stanowisko w sprawie leczenia szpitalnego dzieci. Fot. Shutterstock
 • 22 grudnia odbyło się posiedzenie Rady ds. Taryfikacji przy AOTMiT
 • Podczas spotkania Rada zapoznała się m.in. z wynikami analiz kosztów świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego w obszarze chorób dzieci
 • Zdaniem Rady sama wycena świadczeń nie pomoże w rozwiązaniu problemów w pediatrii – konieczne są także równoczesne zmiany w zakresie organizacji udzielania świadczeń

Wydano opinię Rady ds. Taryfikacji

Rada ds. Taryfikacji działająca przy AOTMiT wydała komunikat w sprawie świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego w obszarze chorób dzieci. Rada podczas posiedzenia (datowanego na 22 grudnia) wyraziła opinię, z której jasno wynika, że sama zmiana wyceny świadczeń nie wystarczy, aby rozwiązać problemy w szpitalnej pediatrii.

- Na posiedzeniu w dniu 22 grudnia 2022 roku Rada zapoznała się z wynikami analiz kosztów świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego w obszarze: choroby dzieci (sekcja P JGP). W wyniku przeprowadzonej dyskusji Rada przekazała uwagi do zaprezentowanego materiału oraz wyraziła przekonanie, iż sama wycena świadczeń nie rozwiąże problemów w pediatrii. Zdaniem Rady konieczne są równoczesne zmiany w zakresie organizacji udzielania świadczeń – brzmi pełna ocena.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze