Rada Przejrzystości zajmie się oceną leków na ciężką astmę oraz AZS

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia/AOTMiT01 sierpnia 2021 08:30

Rada Przejrzystości. 2 sierpnia odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Przejrzystości. W porządku obrad m.in. ocena leków na ciężką astmę oraz AZS u młodzieży

Rada Przejrzystości zajmie się oceną leków na ciężką astmę oraz AZS
Najbliższe posiedzenie Rady Przejrzystości zaplanowano 8 sierpnia/ Fot. Shutterstock
  • Rada Przejrzystości spotka się 2 sierpnia. Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji przedstawiła porządek obrad posiedzenia
  • W planach jest m.in. ocena leków na ciężką astmę oraz AZS u młodzieży, a także opiniowanie programów zdrowotnych realizowanych przez samorządy 
  •  Poza tym Rada Przejrzystości przygotuje opinię w sprawie zasadności utworzenia odrębnej grupy limitowej dla produktów etanerceptu w postaci proszku i rozpuszczalnika do sporządzenia roztworu do wstrzykiwań, tj. produktów Enbrel

Rada Przejrzystości zajmie się oceną leków na ciężką astmę oraz AZS

Rada Przejrzystości działa przy Prezesie Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) i pełni funkcję opiniodawczo-doradczą.

Najbliższe posiedzenie Rady zaplanowano na 2 sierpnia. W porządku obrad jest m.in. ocena leków na ciężką astmę oraz atopowego zapalenia skóry u młodzieży w wieku od 12 do 17 lat.

Poza tym Rada Przejrzystości przygotuje opinię w sprawie zasadności utworzenia odrębnej grupy limitowej dla produktów etanerceptu w postaci proszku i rozpuszczalnika do sporządzenia roztworu do wstrzykiwań, tj. produktów Enbrel.

A także oceni programy polityki zdrowotnej jednostek samorządu terytorialnego. Chodzi o projekty skierowane do opiekunów osób starszych w Słupsku oraz program przeciwdziałania otyłości wśród dzieci w powiecie Polickim.

Rada Przejrzystości 2 sierpnia. Porządek obrad obejmuje:

Przygotowanie stanowisk w sprawie oceny leków:

  • Besremi (ropeginterferon alfa-2b) we wskazaniu: stosowanie w postaci monoterapii u dorosłych w leczeniu czerwienicy prawdziwej bez objawowej splenomegalii,
  • Dupixent (dupilumabum) w ramach programu lekowego: „Leczenie umiarkowanej i ciężkiej postaci atopowego zapalenia skóry u młodzieży w wieku od 12 do 17 lat (ICD 10: L20)”,
  • Dupixent (dupilumabum) w ramach programu lekowego: „Leczenie ciężkiej astmy z zapaleniem typu 2 dupilumabem (ICD-10 J 45, ICD-10 J 82)”.

Przygotowanie opinii w sprawie zasadności utworzenia odrębnej grupy limitowej dla produktów etanerceptu w postaci proszku i rozpuszczalnika do sporządzenia roztworu do wstrzykiwań, tj. produktów Enbrel.

Przygotowanie opinii o projektach programów polityki zdrowotnej jednostek samorządu terytorialnego:

  • „Poprawa stanu zdrowia opiekunów osób starszych i niesamodzielnych z terenu Miasta Słupska na lata 2022-2030”
  • „Powiatowy program przeciwdziałania nadwadze i otyłości wśród dzieci w wieku 8 lat uczęszczających do szkół podstawowych w Powiecie Polickim”

Przygotowanie opinii w sprawie objęcia refundacją leków zawierających substancję czynną diazepamum we wskazaniu: drgawki inne niż określone w ChPL.

Dodatkowo AOTMiT zaaktualizowała porządek obrad również o ''Omówienie danych będących podstawą do wydania opinii Rady Przejrzystości nr 160/2020 z dnia 29 czerwca 2020 roku w sprawie uchylenia decyzji o objęciu refundacją leków zawierających podskórną postać trastuzumabu i rytuksymabu''.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum