Rada NFZ: Marcin Pakulski odsunięty od obowiązków

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2014 16:11

Pakulski został zawieszony na czas wyjaśnienia sprawy dotyczącej umowy NFZ z EuroMedic Medical Center w Katowicach. Wnioskował o to minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

O odsunięciu od pełnienia obowiązków p.o. prezesa NFZ zadecydowała Rada Funduszu. Jednocześnie Rada zdecydowała, że Pakulskiego zastąpi obecna wiceprezes Funduszu ds. finansowych Wiesława Kłos - wynika z informacji źródeł zbliżonych do centrali NFZ.

Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz złożył wniosek ws. Pakulskiego w poniedziałek, w związku z publikacją "Wprost".

Według tygodnika Pakulski, gdy pełnił funkcję wiceprezesa NFZ, w połowie ubiegłego roku "wymógł na podwładnych, aby jego nazwisko zniknęło z protokołów CBA pokazujących skandaliczne nadużycia w śląskiej służbie zdrowia", gdzie wcześniej był zastępcą dyrektora oddziału. Protokoły te z oddziału miały trafić do ówczesnej prezes NFZ Agnieszki Pachciarz. Jak napisał tygodnik, nazwisko Pakulskiego pojawia się w protokole CBA "za każdym razem, gdy funkcjonariusze CBA wskazują na winnych zaniedbań". Pakulski zaprzecza, że prosił o wykreślenie swego nazwiska z protokołów CBA i zapowiedział, że pozwie autorów artykułu do sądu.

Chodzi o umowę NFZ z EuroMedic Medical Center w Katowicach. Z kontroli prowadzonej przez CBA wynika, że przedstawiciele EuroMedic, starając się o kontrakt w 2011 r., podali nieprawdziwe informacje, które miały wpływ na zawarcie umowy.

Minister zdrowia wystąpił do Rady NFZ, aby odsunęła Pakulskiego od pełnienia obowiązków na czas wyjaśnienia sprawy. Zapowiedział też, że zwróci się do CBA o pełne zbadanie wszystkich okoliczności dot. raportu śląskiego CBA.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum