Rabka-Zdrój: wyższe stawki za leczenie dzieci w uzdrowisku

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2012 09:37

Batalia o podniesienie stawek za leczenie uzdrowiskowe dzieci opłaciła się. Uzdrowiska Rabka S.A. dostało kontrakt, który pozwoli placówce utrzymać te świadczenia. Lecznica chce też edukować rodziców chorych dzieci.

Jak podaje Dziennik Polski, w 2011 r. zawiązało się Ogólnopolskie Rabczańskie Porozumienie Szans dla Dzieci, które podjęło walkę o wyższe stawki z Narodowego Funduszu Zdrowia na leczenie najmłodszych. Porozumienie uzyskało wsparcie prof. Ireny Ponikowskiej, konsultanta krajowego w dziedzinie balneologii i medycyny fizykalnej.

Stawki były niskie, wahały się od 77 do 85 zł za jeden dzień pobytu dziecka w sanatorium. Koszty leczenia i utrzymania małego pacjenta wynosiły od 100 do 120 zł. Placówki leczące dzieci apelowały, aby stawka wynosiła przynajmniej ok. 100 zł. Uzdrowisku Rabka S.A. udało się wywalczyć stawkę o 8 zł wyższą niż ubiegłoroczna.

W 2012 r. rabczańska lecznica zamierza przyjąć na leczenie 1500 dzieci. Chce też ruszyć z nowym profilaktycznym programem zdrowotnym w ramach którego lekarze mają uczyć rodziców, jak żyć z chorymi dzieckiem.

Więcej: www.dziennikpolski24.pl
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum