RPP przypomina: od 3 lipca bez opłat za pobyt z dzieckiem w szpitalu

Autor: RPP/Rynek Zdrowia • • 02 lipca 2019 11:01

Od środy (3 lipca 2019) rodzice małoletnich pacjentów nie będą ponosić żadnych opłat związanych ze sprawowaniem dodatkowej opieki pielęgnacyjnej nad swoimi dziećmi, w tym za sam pobyt w szpitalu - przypomina na swojej stronie Rzecznik Praw Pacjenta.

RPP przypomina: od 3 lipca bez opłat za pobyt z dzieckiem w szpitalu
FOT. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne

Zmiany jakie wejdą w życie dotyczą również opieki sprawowanej nad pacjentem posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności (nie ma znaczenia wiek takiego pacjenta).

Nowe zasady pobytu w szpitalu dotyczą przedstawicieli ustawowych pacjentów, także ich opiekunów faktycznych, przez których rozumie się osoby sprawujące, bez obowiązku ustawowego, stałą opiekę nad pacjentem, który ze względu na wiek, stan zdrowia albo stan psychiczny opieki takiej wymaga.

- Rzecznik Praw Pacjenta postulował wprowadzenie tych zmian i aktywnie uczestniczył w pracach legislacyjnych. Wsparcie osób najbliższych pozytywnie wpływa na komfort pacjentów, w szczególności, jeśli chodzi o tych najmłodszych, których poczucie bezpieczeństwa jest najbardziej zagrożone - czytam na stronie RPP.

Więcej: rpp.gov.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum