RPD do KRRiT ws. ograniczenia emisji reklam niezdrowej żywności

Autor: rp.pl/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2014 15:57

Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił się do przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z pytaniem, czy zamierza wydać przepisy ograniczające emisję reklam niezdrowych artykułów spożywczych towarzyszących audycjom dla dzieci.

Zdaniem RPD konieczne jest opracowanie koncepcji powszechnej ochrony małoletnich widzów czy słuchaczy przed treściami dla nich nieodpowiednimi, by nie propagować nawyków  szkodzących zdrowiu - informuje rp.pl

Rzecznik przypomina, że ustawa o radiofonii i telewizji upoważnia Krajową Radę Radiofonii i Telewizji do wydania rozporządzenia porządkującego emisję reklam niezdrowych artykułów spożywczych lub napojów. Po zasięgnięciu opinii ministra zdrowia Rada może określić rodzaje artykułów zawierających składniki, których obecność w nadmiernych ilościach w codziennej diecie jest niewskazana oraz sposób umieszczania w programach przekazów handlowych dotyczących tych artykułów, tak by nie towarzyszyły audycjom dla dzieci. Uregulowania te mają zachęcać nadawców do przeciwdziałania promowaniu niezdrowych nawyków żywieniowych bez nakładania na nich nieuzasadnionych obowiązków.

Marek Michalak poprosił o informacje, czy Rada ma zamiar skorzystać z tych upoważnień.

Więcej: http://prawo.rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum