RP chce powołania zespołu ds. polityki narkotykowej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 stycznia 2012 14:51

Ruch Palikota chce powołania w Sejmie zespołu ds. racjonalnej polityki narkotykowej, który miałby się zająć opracowaniem nowego projektu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - poinformował poseł RP Michał Kabaciński.

- Zgodnie z apelem światowych organizacji i ekspertów, Ruch Palikota przedstawia wniosek o powołanie sejmowego zespołu parlamentarnego ds. racjonalnej polityki narkotykowej - mówił Kabaciński na piątkowej (20 stycznia) konferencji prasowej.

Celem zespołu miałoby być wypracowanie nowej ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. - Zapraszamy wszystkich parlamentarzystów, wszystkich opcji do tego, aby zapisali się do tego zespołu, w którym weźmiemy pod uwagę wszystkie raporty organizacji międzynarodowych, ekspertów i razem z ekspertami usiądziemy i przygotujemy nowy projekt ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - mówił poseł Ruchu Palikota.

Klub RP ma złożyć w piątek (20 stycznia) w Sejmie projekt ustawy depenalizującej posiadanie małej ilości marihuany. Według Kabacińskiego nowe rozwiązania prawne miałyby m.in. zobowiązać ministra sprawiedliwości do tego, by w porozumieniu z ministrem zdrowia precyzyjnie określił, co oznacza zawarte w art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii określenie "nieznaczna" ilość narkotyku.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum