Psychiatria w tarapatach. Trzy pielęgniarki odeszły, siedem jest na zwolnieniu

Autor: oprac. KM • Źródło: Dziennik Bałtycki, Rynek Zdrowia12 sierpnia 2021 06:20

W szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku oddział psychiatryczny ma kłopot. Trzy pielęgniarki odeszły, siedem jest na zwolnieniu.

Psychiatria w Gdańsku w tarapatach. Trzy pielęgniarki odeszły, siedem jest na zwolnieniu. Fot. AdobeStock
  • Pielęgniarki z oddziału psychiatrycznego szpitala w Gdańsku-Oliwie nie protestują. Placówka odnotowała 3 odejścia i 7 zwolnień lekarskich
  • Braki kadrowe skutkują odsyłaniem pacjentów do innych szpitali
  • Dyrektor innego pomorskiego szpitala przyznaje, że w województwie wciąż potrzebne są łóżka ogólnopsychiatryczne

Zmniejszono "przejściowo" liczbę pacjentów

Jak wynika z informacji przedstawionych na łamach Dziennika Bałtyckiego, 7 Szpital Marynarki Wojennej ma sytuację pod kontrolą: "przejściowo zmniejszył" liczbę pacjentów na oddziale psychiatrycznym do 25, "przesunął" pracowników z okolicznych szpitali i zatrudnił nowych medyków.

Pacjenci są tymczasowo kierowani do pobliskich placówek - i choć, jak w rozmowie z Dziennikiem przyznał dyrektor 7SMW, dr Mariusz Kaszubowski, "drastycznie nie wzrosła liczba przyjęć", potrzeby dotyczące zasobu łóżek psychiatrycznych nie maleją.

Następuje postępująca likwidacja

Dr Blanka Skrzypkowska-Brancewicz, pomorska konsultant wojewódzka ds. psychiatrii, cytowana przez Dziennik Bałtycki zauważa, że obserwowany jest proces likwidacji kolejnych placówek, a dostępność świadczeń pozaszpitalnych jest "bardzo zła".

Problem ma jednak dotyczyć także innych specjalności. Skrzypkowska-Brancewicz nieobecności pracowników uzasadnia tym, że odreagowują pandemię. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum