Przywrócenie tabletek "dzień po", jako jeden z priorytetów Lewicy na 2020 rok

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 grudnia 2019 08:58

Projekt ustawy, która zakłada m.in. dostępność aborcji do 12 tygodnia ciąży, ale także przywrócenia tabletek "dzień po" i in vitro jest wśród priorytetów legislacyjnych Lewicy na 2020 r.

Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Dyrektor biura legislacyjnego klubu Lewicy Dariusz Standerski zapowiedział, że w 2020 roku Lewica będzie kontynuowała prace w ramach przyjętego przez klub wykazu prac legislacyjnych. - My tutaj się nigdzie nie śpieszymy, robimy swoją robotę i będzie przedstawiali kolejne projekty ustaw, które prowadzą do zrealizowania naszego programu nowoczesnego państwa dobrobytu, czyli takiego państwa, w którym leki na receptę kosztują nie więcej niż pięć złotych, w którym najniższa emerytura wynosi 1600 zł - powiedział PAP polityk.

Posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska w rozmowie z PAP przyznaje, że wśród projektów ustaw będzie także tzw. projekt reprodukcyjny. - Będzie to projekt kompleksowy, który będzie zawierał propozycje nie tylko dotyczące przerywania ciąży, ale także przywrócenia tabletek "dzień po" i in vitro, dostępu do antykoncepcji, dostępu do ginekologa, edukacji seksualnej - wylicza.

Jak podkreśliła, w kampanii Lewica obiecywała legalizację aborcji do 12. tygodnia ciąży oraz możliwość dostępu do ginekologa od 15 roku życia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum