Przeszkolą nauczycieli w zakresie ''zdrowia prokreacyjnego'' za ponad 9 mln zł

Autor: Kurier Lubelski/Rynek Zdrowia • • 26 września 2017 08:50

Lubelska firma przeszkoli nauczycieli w zakresie przeciwdziałanie tendencji odkładania prokreacji. Będzie prowadziła ''zajęcia popularyzujące wiedzę na temat zdrowia prokreacyjnego''. Lubelskie Kuratorium Oświaty na swojej stronie internetowej zachęca dyrektorów do zaangażowania się w realizację projektu.

Przeszkolą nauczycieli w zakresie ''zdrowia prokreacyjnego'' za ponad 9 mln zł
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak wyjaśnia na łamach Kuriera Lubelskiego Jolanta Misiak, rzeczniczka kuratorium, projekt ma być realizowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia. Wśród jego głównych założeń jest m.in. ''przeciwdziałanie tendencji odkładania prokreacji''. Wśród wskazywanych tematów zajęć są m.in. wpływ alkoholu czy antykoncepcji na niepłodność, ale też profilaktyka takich chorób jak HIV czy WZW.

Jolanta Misiak tłumaczy, że w ramach projektu przeszkoleni zostaną nauczyciele, którzy później będą prowadzić zajęcia dla młodzieży w liceach, technikach czy szkołach branżowych. Szkolenia będzie prowadzić lubelska firma Lechaa Consulting, która wygrała konkurs Ministerstwa Zdrowia. Resort przeznaczył na projekt 9,6 mln zł, które pójdą na szkolenia, ale też na wynagrodzenia dla nauczycieli prowadzących zajęcia z młodzieżą.

Więcej: www.kurierlubelski.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum