×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Przepisy covidowe tylko do 31 marca? Ostatnie obostrzenia nadal obowiązują

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia15 marca 2023 16:52

Już tylko do 31 marca 2023 roku obowiązują przepisy wprowadzone rozporządzeniem covidowym w związku  z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Czy od 1 kwietnia stan zagrożenia epidemicznego zostanie zniesiony, a ostatnie obostrzenia m.in. w aptekach i przychodniach znikną?

Przepisy covidowe tylko do 31 marca? Ostatnie obostrzenia nadal obowiązują
Przepisy covidowe tylko do 31 marca? Ostatnie obostrzenia nadal obowiązują Fot. Shutterstock

 

Rozporządzenie covidowe obowiązuje do 31 marca

Tylko do 31 marca obowiązują rozporządzenie covidowe dotyczące nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia epidemicznego. Weszło w życie na przełomie 2022 i 2023 roku i od tego czasu nie było zmieniane.

Dokument wprowadził w poprzedniej wersji jedną, ale bardzo ważną zmianę: wydłużył czasu obowiązywania aktualnych ograniczeń z 31 grudnia 2022 do 31 marca 2023 roku.

- W projekcie przewiduje się przedłużenie do dnia 31 marca 2023 r. obowiązywania aktualnych ograniczeń, nakazów i zakazów, co jest uzasadnione: aktualnie odnotowywaną liczbą nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2, jak również świadczeń opieki zdrowotnej (w tym w warunkach szpitalnych) udzielanych osobom zakażonym tym wirusem; sytuacją w innych państwach, w szczególności sąsiadujących z Rzecząpospolitą Polską - wskazało wówczas w uzasadnieniu do przepisów Ministerstwo Zdrowia 

Większość obostrzeń covidowych zniesiono już wiele miesięcy temu, utrzymano natomiast nakaz zasłaniania ust i nosa w podmiotach leczniczych, między innymi w szpitalach, przychodniach, poradniach, szpitalach oraz aptekach. Ten obowiązek został ostatnio przedłużony i jest ważny do 31 marca.

Jak dotąd przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia nie zdradzili, czy w planach jest przedłużenie obowiązywania przepisów covidowych.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze