Przedstawiciele RPO spotkali się z niepełnosprawnymi przed Sejmem

Autor: RPO/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2014 15:33

Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich spotkali się z protestującymi pod Sejmem rodzicami i opiekunami osób z niepełnosprawnością. Jedna z organizatorek protestu przekazała postulaty i oczekiwania związane z wyjątkowo trudną sytuacją życiową ich podopiecznych - poinformowano w piątek (28 marca) na stronie RPO.

Przedstawiciele Rzecznika zapewnili protestujących o wyjątkowej trosce, jaką urząd RPO otacza środowisko osób z niepełnosprawnością. Między innymi to na wniosek Rzecznika Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przepisy dotyczące ograniczenia świadczeń pielęgnacyjnych. Ponadto Rzecznik w ostatnim czasie podjął problem eksmitowania osób z niepełnosprawnością, a także zabrał głos w sprawie zwolnienia z egzekucji komorniczej sprzętu rehabilitacyjnego.

Ustalono, że rozmowy będą kontynuowane. W przyszłym tygodniu prof. Irena Lipowicz spotka się z opiekunami osób niepełnosprawnych, aby wspólnie zastanowić się nad możliwościami dalszych działań. M.in. omówione zostaną koncepcje rozwiązań systemowych przygotowane przez komisję ekspertów ds. osób z niepełnosprawnością działającą przy RPO.

Więcej: www.rpo.gov.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum