Protestujący zapraszają minister do Sejmu: nie chcą opuszczać budynku parlamentu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 30 kwietnia 2018 13:10

Nie możemy opuścić Sejmu, bo już nie będziemy mieli powrotu - powiedzieli protestujący w Sejmie rodzice osób niepełnosprawnych, wskazując tym samym, że nie skorzystają z zaproszenia szefowej MRPiPS Elżbiety Rafalskiej na rozmowy w Centrum "Dialog". Zaprosili minister do Sejmu.

W poniedziałek po południu (30 kwietnia) protestujący rodzice osób niepełnosprawnych poinformowali, że otrzymali zaproszenie od minister rodziny na rozmowy w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog".

- Przed chwilą otrzymałam telefon od minister Rafalskiej, która zaprasza nas na Limanowskiego (do siedziby Centrum - PAP) na rozmowy, które jak państwo wiecie już toczyły się tutaj w zaciszu gabinetu. My nie możemy opuścić Sejmu, bo jeżeli opuścimy Sejm to tutaj już nie mamy powrotu - powiedziała dziennikarzom Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Przypomniała, że po proteście w 2014 r. otrzymali oni dwuletni zakaz wejścia do Sejmu.

- Usilnie zapraszamy telefonicznie panią minister, żeby wrócić do rozmów, ale tutaj (w budynku Sejmu - PAP) w cztery oczy - powiedziała Hartwich.

Marzena Stanewicz zaapelowała, by minister przyjechała do protestujących z "konkretnymi rozwiązaniami". - Złożyliśmy już kilka kompromisów i myślę, że można to zrealizować. Proszę nas stąd nie wyciągać, proszę z nami rozmawiać i proszę nas tutaj nie zostawiać samym sobie - powiedziała Stanewicz.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum