Protest rezydentów trwa - nie ma porozumienia

Autor: PAP, RZ/Rynek Zdrowia • • 04 października 2017 21:37

Fiaskiem zakończyły się w środę (4 października) rozmowy protestujących lekarzy rezydentów z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem.

Protest rezydentów trwa - nie ma porozumienia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak poinformowało Porozumienie Rezydentów na twitterze tuż po godzinie 21, spotkanie młodych lekarzy z ministrem zdrowia Konstantym Radziwiłłem i wiceminister Józefą Szczurek-Żelazko nie przyniosło przełomu.

"Na spotkaniu nie przedstawiono nam żadnych propozycji. #protestmedykow nadal trwa. Czekamy na konkrety" - podało Porozumienie Rezydentów.

Spotkanie z ministrem Radziwiłłem w środę wieczorem było drugim z kolei. Wcześniej minister spotkał się z protestującymi lekarzami we wtorek wieczorem. Radziwiłł przypomniał protestującym, że oczekuje na ich stanowisko wobec przedstawionego w miniony czwartek projektu rozporządzenia ws. wynagrodzeń rezydentów. - Te rozmowy przebiegały bardzo dobrze - twierdziła rzeczniczka ministra zdrowia Milena Kruszewska.

Przed środowymi rozmowami rezydenci poinformowali, że przekazali do MZ opinię do projektu rozporządzenia ws. wynagrodzeń rezydentów, w której zgodzili się na pewne ustępstwa w stosunku do pierwotnych postulatów.

Od poniedziałku młodzi lekarze prowadzą protest głodowy w hallu głównym Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. W środę rano - według informacji podawanych przez rzeczniczkę Porozumienia Rezydentów OZZL Joannę Matecką - protest głodowy prowadziło ok. 30 osób.

Protestujący domagają się wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat. Chcą też zmniejszenia biurokracji, skrócenia kolejek, zwiększenia liczby pracowników medycznych, poprawy warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze