Protest ratowników medycznych a czwarta fala. Piecha: związki zawodowe to wykorzystują

Autor: KG • Źródło: Gazeta Wyborcza, Rynek Zdrowia09 września 2021 10:00

Protest ratowników medycznych przybiera na sile, brakuje obsad karetek pogotowia, a z drugiej strony nadciąga czwarta fala zakażeń. Bolesław Piecha, poseł PiS: - Taka sytuacja jest doskonale przez związki zawodowe wykorzystywana.

Protest ratowników medycznych a czwarta fala. Piecha: związki zawodowe to wykorzystują
Bolesław Piecha pytany był o protest medyków w kontekście rozpędzającej się czwartej fali koronawirusa. Foto: PTWP
  • W opinii Bolesława Piechy, posła PiS i lekarza czwarta fala zakażeń będzie ''wypłaszczona'', a ilość interwencji, która będzie wymagała pomocy służb ratowniczych medycznych będzie mniejsza 
  • Poseł odniósł się do protestów ratowników medycznych w kontekście do rozwijającej się czwartej fali
  • Wskazał, że ratownicy medyczni wiedzą, że będzie czwarta fala i ''też to tak w jakiś sposób wykorzystują''
  • - Taka sytuacja jest doskonale przez związki zawodowe wykorzystywana i tak to jest - stwierdził poseł Piecha

Bolesław Piecha, poseł PiS i lekarz w porannej rozmowie w Gazeta.pl odpowiadał na pytanie, czy ze strony ministra zdrowia odpowiedzialnym jest dopuszczenie do protestów ratowników medycznych w obliczu nadciągającej się czwartej fali zakażeń koronawirusem.

- Niech mi pan nie mówi, że minister zdrowia jest człowiekiem nieodpowiedzialnym. Jest jak najbardziej odpowiedzialnym człowiekiem, zna sytuację, bardzo mocno podkreśla to, co się dzieje z covidem, ostrzega, apeluje, nie kwestionuje pewnych rzeczy, że będzie czwarta fala, nie mówi, że będzie łagodna - wyliczał poseł.

Dodał, że w jego opinii czwarta fala zakażeń koronawirusem będzie wypłaszczona, a ilość interwencji, która będzie wymagała pomocy służb ratowniczych medycznych będzie mniejsza.

- Ta fala mimo nie najlepszych statystyk zaszczepienia, jednak w Polsce będzie miała łagodniejszy przebieg. Na pewno mniej ludzi trafi do szpitala - przewidywał Bolesław Piecha.

Druga strona ma te same karty

Potem odniósł się do grupy protestujących ratowników medycznych.

-  Natomiast ta druga strona również ma te same karty - stwierdził poseł Piecha. - To znaczy wie, że będzie czwarta fala epidemii, wie jakie było poświęcenie ratowników medycznych zwłaszcza pierwszej fali, kiedy to było wszystko jeszcze słabo zorganizowane czy w tej ostatniej, która miała bardzo poważne nasilenie i też to tak w jakiś sposób wykorzystują - wskazywał poseł PiS.

- Czy to oznacza, że uważa pan, że ratownicy medyczni próbują postawić rząd pod ścianą w przeddzień czwartej fali koronawirusa i wymusić podwyżki? - pytał prowadzący rozmowę w Gazeta.pl.

- Ja nie stawiam takiej tezy, ale pan doskonale wie, że taka sytuacja jest doskonale przez związki zawodowe wykorzystywana i tak to jest - powiedział Bolesław Piecha. - Ja nie spotkałem innej sytuacji, żeby ktoś nie korzystał z takiej a nie innej sytuacji politycznej, gospodarczej, zdrowotnej.

Zaznaczył jednocześnie, że oczywistym jest, iż do rozmów i porozumienia dojdzie.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum