Piloci LPR protestowali przed Ministerstwem Zdrowia: „Z Covidem walczymy dodatku nie widzimy”

Autor: JKB • Źródło: Rynek Zdrowia24 czerwca 2021 13:36

Piloci LPR protestowali w czwartek, 24 czerwca, przed Ministerstwem Zdrowia. W manifestacji wzięło udział kilkadziesiąt osób. Piloci zabrali ze sobą transparenty: „Z Covidem walczymy dodatku nie widzimy”; „Nie ma lotów bez pilotów” czy „Współpraca załogi – Tak! Dyskryminacja pilotów – Nie!”

  • Protest pilotów LPR odbył się w czwartek, 24 czerwca, przed Ministerstwem Zdrowia w Warszawie.
  • Manifestację  zorganizował Związek Zawodowy Pilotów Hems Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zrzesza ok. 80 proc. ze 120 pilotów LPR w Polsce
  • Piloci walczą o przyznanie im dodatku covidowego, którego, choć są członkami załogi medycznej, nie otrzymują

Protest pilotów LPR pod Ministerstwem Zdrowia

- Współpraca załogi – Tak! Dyskryminacja pilotów – Nie!; Bez pilotów Lotnicze Pogotowie będzie uziemione; Nie ma lotów bez pilotów; Z Covidem walczymy dodatku nie widzimy - to tylko niektóre z haseł, jakie znalazły się na transparentach, które pod Ministerstwo Zdrowia przynieśli piloci Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Manifestację zorganizował w czwartek, 24 czerwca, przed południem Związek Zawodowy Pilotów Hems Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wzięło w niej udział kilkadziesiąt osób. Piloci walczą o przyznanie im dodatku covidowego, którego nie otrzymują, choć są członkami zespołu ratunkowego.

Podnoszą, że należą do personelu medycznego i tak samo jak lekarze i ratownicy są narażeni na zakażenie, przez cały czas byli także zaangażowani w walkę z pandemią.

Problematyczny dodatek covidowy

Przypomnijmy: dodatek covidowy został przydzielony personelowi medycznemu i wynosi on 100 proc. wynagrodzenia zasadniczego. Jednocześnie kwota dodatku nie może przekraczać 15 000 złotych.

Od 1 czerwca dodatek covidowy nie przysługuje:

  • osobom uczestniczącym w udzielaniu świadczeń zdrowotnych w szpitalach III poziomu
  • osobom udzielającym świadczeń zdrowotnych w jednostkach Systemu Ratownictwa Medycznego lub w izbach przyjęć
  • osobom wykonującym czynności diagnostyki laboratoryjnej w laboratoriach "covidowych".
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum