Projekt opozycji dot. testów w DPS nie będzie szybko rozpatrywany

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 maja 2020 14:56

Marszałek Sejmu do dziś nie nadała numeru druku naszemu projektowi ustawy o obowiązku testowania pracowników Domów Pomocy Społecznej - mówili podczas środowej( 13 maja) konferencji prasowej posłowie Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba i Dariusz Joński.

Fot. Shutterstock

Poseł Szczerba powiedział, że obserwowany właśnie proces zarażania się pracowników kopalń ma takie samo źródło co zakażanie się mieszkańców Domów Pomocy Społecznej. - Kiedy nie wiemy kto zaraża, nie możemy chronić ludzi - przekonywał.

Podkreślił, że 28 kwietnia Koalicja Obywatelska złożyła projekt, dotyczący obowiązku testowania osób zatrudnionych w DPS i innych placówkach pobytu stałego. - Minęły 14 dni i pani marszałek Witek nie nadała temu projektowi nawet numerowi druku sejmowego - zaznaczył.

Przypomniał, że w Wielkiej Brytanii zmarło 8 tys. osób w DPS, a Polsce właśnie ten dramat się właśnie rozpoczyna.

- Zadajemy konkretne pytanie, dlaczego pani marszałek Witek zamroziła projekt Koalicji Obywatelskiej, który zakładał obowiązkowe, cotygodniowe badanie pracowników DPS? - mówił Szczerba. -Dlaczego naraża na tak poważne ryzyko osoby najsłabsze?- dodał.

Joński powiedział, że obecnie mamy najdłuższe posiedzenie Sejmu, które trwa już dwa tygodnie, ale Sejm zajmuje się tylko i wyłącznie wyborami.  - Dlaczego rządzący nie chcą się zająć tym, na co czeka personel m.in. Domów Pomocy Społecznej? - pytał.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum