Program refundacji in vitro: kliniki wybrane, ale...

Autor: Metro/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2013 08:53

Trzy tygodnie przed startem rządowego programu refundacji in vitro przed wybranymi przez Ministerstwo Zdrowia klinikami leczenia niepłodności nadal piętrzy się wiele niewiadomych.

Program refundacji in vitro: kliniki wybrane, ale...
Od 1 lipca 15 tysięcy bezpłodnych par będzie mogło zgłosić się do jednej z 23 wybranych klinik i rozpocząć w niej leczenie niepłodności na koszt państwa, które w ciągu trzech lat przeznaczy na ten cel 260 mln zł - informuje Metro.

Na pierwszy rok działalności kliniki otrzymają niespełna 60 mln zł. Żadna z nich nie podpisała jednak dotychczas z resortem umowy. I nie wiadomo, kiedy podpisze, okazuje się bowiem, że program jest pełen nieścisłości.

Uwagi do założeń ministerialnego programu mają zarówno placówki, które się do niego zakwalifikowały, jak i te, których oferty resort zdrowia odrzucił. Wątpliwości mieszczą się w 47 punktach. Wśród nich są zarówno pytania dotyczące skomplikowanych procedur medycznych, jak i dotyczące podstawowych kwestii, np. jakie dokumenty są wymagane by stwierdzić niepłodność pary i zakwalifikować ją do programu.

Więcej: www.metromsn.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum