Profilaktyka. Adam Niedzielski promuje program 40 Plus. Zobacz spot

Autor: WOK • Źródło: Rynek Zdrowia03 lipca 2021 15:19

Minister zdrowia Adam Niedzielski przypomina w mediach społecznościowych hasło promujące program Profilaktyka 40 PLUS: "W życiu ważne są wyniki - badaj się i bądź zdrów".

Fragment spotu promującego program Profilaktyka 40 PLUS; FOT. Screen PTWP

Rządowy Program Profilaktyka 40 PLUS oficjalnie wystartował 1 lipca.

- Ten program pozwala zrobić podstawowy bilans zdrowotny. Okres mniejszej aktywności fizycznej, izolacji, zwiększonego siedzenia w domu nie sprzyjał poprawie naszego zdrowia. Dlatego przygotowaliśmy taki pakiet - zróżnicowany dla kobiet i mężczyzn, który pozwoli wykonać takie podstawowe badania. To będzie morfologia, ogólne badanie moczu, badanie glukozy, próby wątrobowe, krew utajona w kale, a dla mężczyzn badania PSA dotyczące ewentualnych problemów z prostatą - wymieniał 1 lipca na konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Jak zgłosić się na badanie?

Zaznaczył, że do udziału w programie można się zapisać w bardzo prosty sposób:

  • Wystarczy wypełnić ankietę w Internetowym Koncie Pacjenta, albo
  • Zadzwonić na infolinię, na której konsultant przeprowadzi z nami krótką ankietę

39 tysięcy ankiet w ciągu 36 godzin

- Po wypełnieniu, tej ankiety jest wystawiane skierowanie, a potem w dowolnym punkcie oznaczonym naklejką "Profilaktyka 40 PLUS", należy przyjść w godzinach pobierania krwi i pozostałego materiału. Nie trzeba brać ze sobą żadnego skierowania, wystarczy numer PESEL. Potem w zależności od wyników z lekarzem rodzinnym w swojej przychodni należy skonsultować się - tłumaczył Niedzielski.

Program Profilaktyka 40 PLUS obejmie 20 milionów osób, bo tyle osób w Polsce spełnia założone kryterium wiekowe.

- Pierwsze 36 godzin działania programu "Profilaktyka 40 Plus" świadczy, że Polacy chcą się badać, chcą odbudować swoje zdrowie po 3 falach epidemii. Mamy już 39 tys. wypełnionych ankiet - informował Niedzielski w piątek (2 lipca) na Twitterze.

Natomiast w sobotę szef resortu zdrowia przypomniał na Twitterze hasło promujące program Profilaktyka 40 Plus: "W życiu ważne są wyniki - badaj się i bądź zdrów" - napisał i dołączył filmowy spot promujący ten program.


Czytaj także:

Rusza tzw. 500 plus na zdrowie. Niedzielski: "Sam skorzystam, bo żona by mnie okrzyczała". Program dla 20 mln Polaków

"Profilaktyka 40 PLUS". Prof. Fal: program źle rokuje. Problemem jest dobrowolność świadczeniodawców i pacjentów

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum