Profesor Chazan o antykoncepcji awaryjnej: stop pigułce śmierci

Autor: RZ/Rynek Zdrowia • • 17 kwietnia 2015 11:28

W opinii profesora Bogdana Chazana tabletka „dzień po” to antykoncepcja wczesnoporonna, a sprzedawanie jej bez kontroli także dzieciom jest niebezpieczne.

Profesor Chazan o antykoncepcji awaryjnej: stop pigułce śmierci
Prof. Bogdan Chazan

Profesor zaapelował do premier Ewy Kopacz i Ministra Zdrowia o wycofanie środków antykoncepcji awaryjnej z rynku farmaceutycznego.

W nagranym i opublikowanym w sieci wystąpieniu prof. Chazan podkreśla, że nie do przyjęcia jest sytuacja, by takie środki mogły być dostępne dla 15-, 16-letnich dzieci.

Przestrzega przed negatywnymi skutkami stosowania antykoncepcji awaryjnej. Jak przekonuje jej stosowanie doprowadza do niszczeniu ludzkiego życia w jego bardzo wczesnym stadium w przypadku przyjęcia pigułki w drugiej fazie cyklu miesiączkowego.

Profesor tabletkę „dzień po” nazywa pigułką śmierci. Wypowiedz profesora jest szeroko rozpowszechniana w youtube.

W piątek (17 kwietnia) weszło w życie zmienione rozporządzenie ministra zdrowia, na mocy którego doprecyzowano, że antykoncepcja awaryjna "ellaOne" będzie dostępna bez recepty dla osób, które ukończyły 15. rok życia.

15 lat to w Polsce tzw. wiek przyzwolenia - zgodnie z art. 200 Kodeksu karnego karalne jest obcowanie płciowe z małoletnim poniżej lat 15.

Jak wyjaśnił rzecznik ministerstwa zdrowia Krzysztof Bąk, farmaceuta bądź technik farmaceutyczny będzie mógł odmówić wydania leku "ellaOne" osobie, która na jego prośbę nie udokumentuje ukończenia 15. roku życia.

Na początku stycznia Komisja Europejska zdecydowała, że "ellaOne" może być dostępna w krajach UE bez recepty, nie wprowadzając ograniczeń wiekowych. 

Więcej: www.youtube.com

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum