Prof. Wojciech Cyrul nowym dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie

Autor: oprac. PG • Źródło: Rynek Zdrowia22 listopada 2021 12:00

Prof. Wojciech Cyrul powołany na nowego dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Nowy dyrektor musi zmierzyć się z potężnym kryzysem kadrowym w szpitalu.

Prof. Wojciech Cyrul nowym dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie
Prof. Wojciech Cyrul nowym dyrektorem USD. Foto: Biuro Prasowe UJ
  • Jak już informowaliśmy - w ostatnich tygodniach wypowiedzenie złożyło kilkudziesięciu lekarzy pracujących w szpitalu.
  • Medycy skarżą się, że warunki pracy w szpitalu zagrażają lekarzom i pacjentom. 
  • 1 października poprzedni dyrektor szpitala prof. Krzysztof Fydyrek sam zrezygnował z kierowania placówką. 
  • Jak poinformowało dziś Biuro Prasowe Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Cyrul został powołany na nowego dyrektora szpitala. 

Informacja, że prof. Cyrul zostanie nowym dyrektorem nie jest zaskoczeniem, nominacja czekała na zatwierdzenie przez prorektora UJ ds. Collegium Medicum prof. Tomasza Grodzickiego.

Czytaj więcej: Kraków. Prof. Wojciech Cyrul kandydatem na dyrektora Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Jak przypomina Biuro Prasowe UJ kandydaturę profesora wskazała komisja powołana do przeprowadzenia postępowania konkursowego, której posiedzenie odbyło się 3 listopada. 

Jak podano w komunikacie nowy dyrektor rozpocznie wykonywanie obowiązków 22 listopada. 

Kryzys kadrowy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie

Nowy dyrektor będzie musiał zmierzyć się z potężnym kryzysem kadrowym w szpitalu, z którego łącznie chce odejść ponad 70 medyków. Przypomnijmy: najwięcej umów wypowiedzieli lekarze z oddziałów: nefrologicznego, pediatrycznego, reumatologicznego i chorób środowiskowych, pulmonologicznego, alergologicznego, dermatologicznego, oddziału endokrynologii dzieci i młodzieży oraz Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia. Jeśli wypowiedzenia zostaną podtrzymane, szpital czekają problemy na przełomie grudnia i stycznia. Część oddziałów może zostać zamknięta.

 "W moim przekonaniu, biorąc pod uwagę sytuację w jakiej Szpital się znalazł, tylko pełne wsparcie kadry zarządzającej i personelu wspomagającego dla personelu medycznego, partnerska współpraca oraz zaangażowanie wszystkich pracowników pozwolą mieć nadzieję, że Szpital będzie nadal kontynuował swoją misję, którą najlepiej oddaje motto wyryte na jego murach „Życie dziecka najwyższym dobrem” – czytamy w komunikacie, który zawiera  koncepcję pracy przedstawionej przez dr hab. Wojciecha Cyrula, prof. UJ przed komisją konkursową. 

Czytaj także: Kryzys w szpitalu dziecięcym pogłębia się. Już 72 lekarzy złożyło wypowiedzenia

Dr hab. Wojciech Cyrul. Kim jest? 

Dr hab. Wojciech Cyrul, prof. UJ to doktor habilitowany nauk prawnych, LL.M (KU Brussels), DEA (FUSL). Pracownik naukowy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, członek Rady Nadzorczej Jagiellońskiego Centrum Innowacji, założyciel oraz organizator Centrum Badań Klinicznych i przez kilka lat jego dyrektor naczelny. W przeszłości wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, associate professor Katholieke Universiteit Brussel w Brukseli oraz Gastprofessor na Uniwersytecie Wiedeńskim. Autor kilkudziesięciu prac naukowych. Profesor Cyrul piastował także liczne funkcje zarządcze w spółkach sektora medycznego. 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum