Prof. Paruch: w służbie zdrowia nie zrobimy rewolucji, ale trzeba wyznaczyć system docelowy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2019 11:37

Na konferencji programowej - która ma się odbyć w dniach 5-7 lipca w Katowicach - napiszemy zarys programu PiS; wiele segmentów, w tym służba zdrowia, edukacja i sądownictwo, wymaga refleksji, w jaką stronę dokonywać zmian - podkreślił szef rządowego Centrum Analiz Strategicznych prof. Waldemar Paruch.

Prof. Paruch: w służbie zdrowia nie zrobimy rewolucji, ale trzeba wyznaczyć system docelowy
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Waldemar Paruch zapytany został w Polskim Radiu 24 o konferencję programową Prawa i Sprawiedliwości, o której w połowie czerwca informowała rzeczniczka partii Anita Czerwińska. Według nieoficjalnych informacji PAP konferencja rozpocznie się w piątek 5 lipca i zakończy w niedzielę 7 lipca.

Paruch poinformował, że podczas konferencji "przejrzymy działalność poszczególnych resortów". - Po drugie z tej analizy będą sformułowane zadania na następne cztery lata, niekoniecznie tylko na kampanię wyborczą - dodał profesor. - Po trzecie, dyskusja, która się tam odbędzie w gronie doradców, ekspertów, polityków, to będzie napisanie zarysu programu - zaznaczył.

Profesor zwrócił uwagę, że PiS działa obecnie "w oparciu o program z 2014 roku". Jego zdaniem, ten program "w niektórych segmentach już został zrealizowany, a w innych należy go w pewnym sensie przemodelować, bo w ciągu 5 lat zmieniła nam się rzeczywistość gospodarcza i społeczna". - Trzeba dostosować do niej program; to konieczne, bo dopiero z programu wynikają hasła wyborcze - wskazał Paruch.

Zapytany o następne kierunki zmian planowanych przez PiS, prof. Paruch odparł, że "wiele segmentów wymaga refleksji nad tym, w jaką stronę dokonywać zmian". Wśród nich wymienił służbę zdrowia, dalsze reformowanie wymiaru sprawiedliwości oraz kwestię "wypełnienia treściami edukacyjnego systemu szkolnego".

- Wiadomo, że w służbie zdrowia nie dokonamy rewolucji, bo to za poważna sfera życia społecznego, ale należy opisać system docelowy, do którego będziemy dążyli - mówił prof. Paruch.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum