×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Prof. Jacek Szepietowski prezesem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

Autor: oprac. JKB • Źródło: UMW, PTD, Rynek ZdrowiaOpublikowano: 06 czerwca 2023 07:31

W trakcie 32. zjazdu delegatów i zarządu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego podjęto decyzję, kto pokieruje największą organizację zrzeszającą dermatologów. Wybrano prof. Jacka Szepietowskiego, kierownika Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Prof. Jacek Szepietowski prezesem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
Prof. Jacek Szepietowski nowym prezesem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Fot. Facebook/PTD
 • Od 31 maja do 3 czerwca odbywał się 32. zjazd delegatów i zarządu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego
 • Wydarzeniu towarzyszyły obchody stulecia PTD, sesje i panele dyskusyjne, a ostatniego dnia wybrano nowego prezesa największej organizacji zrzeszającej polskich dermatologów
 • Został nim prof. Jacek Szepietowski kierownik Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu

Nowy prezes Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego

W Lublinie w dniach od 31 maja do 3 czerwca odbył się 32. zjazd delegatów i zarządu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Wydarzenie obejmowało m.in. sesje, panele dyskusyjne czy też warsztaty, jak również miały miejsce obchody stulecia PTD.

Z kolei ostatniego dnia spotkania delegaci podjęli decyzję, kto obejmie funkcję prezesa. Prof. Jacek Szepietowski z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu pokonał dwoje kontrkandydatów: prof. Adama Reicha z Uniwersytetu Rzeszowskiego i prof. Annę Zalewską-Janowską z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Jak informuje UMW, prof. Jacek Szepietowski urodził się w 1966 roku we Wrocławiu. Otrzymał dyplom lekarza z wyróżnieniem, a w 1991 roku podjął pracę w Katedrze i Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii AM we Wrocławiu. W 1994 roku uzyskał I stopień specjalizacji, w 1997 roku z wyróżnieniem II stopień specjalizacji z dermatologii i wenerologii.

W 1996 roku otrzymał tytuł doktora nauk medycznych, w 1999 roku. doktora habilitowanego, a w 2004 roku nominację profesorską. Obecnie jest kierownikiem Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Alergologii UMW, honorowym przewodniczącym PTD (prezesem towarzystwa był już w latach 2008-2016) i przewodniczącym Oddziału Dolnośląskiego PTD. Profesor jest autorem kilkuset publikacji, członkiem krajowych i międzynarodowych towarzystw naukowych oraz komitetów redakcyjnych czasopism.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze