Prof. Górski: MZ niczego nie narzuca w debacie ''Wspólnie dla zdrowia'', jest szansa na...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2018 11:25

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w debacie "Wspólnie dla zdrowia" nie narzuca nam właściwie nic; niezależny dokument będzie cenny - podkreślił w środę (13 czerwca) przewodniczący rady społecznej narodowej debaty o zdrowiu prof. Paweł Górski, inaugurując pierwszą konferencję.

- Celem debaty "Wspólnie dla zdrowia" jest m.in. przedstawienie wizji zmian, dróg naprawy całego systemu - mówił prof. Paweł Górski. Fot. Paweł Pawłowski/PTWP

Celem debaty - jak wskazał - jest m.in. przedstawienie wizji zmian, "dróg naprawy całego systemu".

- Minister zdrowia w debacie nie narzuca nam właściwie nic, za co jestem jemu osobiście bardzo wdzięczny i w tym upatruje szansę, by powstał dokument niezależny, który będzie obowiązywał wszystkich następnych ministrów i cały zarząd służby zdrowia w przyszłości - ocenił prof. Górski.

W Warszawie trwa pierwsza konferencja z całego cyklu, planowanego w ramach debaty "Wspólnie dla Zdrowia", która ma trwać od czerwca br. do czerwca 2019 r. Konferencja odbywa się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA pod hasłem "Pacjent i system - zasady działania opieki medycznej".

W 2018 r. planowane są cztery konferencje - w czerwcu, wrześniu, październiku i grudniu, zaś w 2019 r. trzy - w lutym, kwietniu i czerwcu. Mają się odbywać kolejno w Warszawie, Krynicy-Zdroju, Łodzi, Lublinie, Gdańsku, Białymstoku i ostatnia - znowu w stolicy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum