Prof. Chybicka, kandydatka na prezydenta Wrocławia: chcę zdrowego miasta

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 czerwca 2017 16:10

- Chcemy, by środowisko we Wrocławiu stało się zdrowsze, a miasto bardziej przyjazne dla mieszkańców - mówiła w piątek (23 czerwca) kandydatka PO na prezydenta Wrocławia, prof. Alicja Chybicka. Było to pierwsze wystąpienie posłanki Platformy w roli kandydatki w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Prof. Chybicka, kandydatka na prezydenta Wrocławia: chcę zdrowego miasta
Prof. Alicja Chybicka; FOT. PTWP

Prof. Chybicka podczas piątkowej konferencji prasowej poinformowała, że jej kandydatura w przyszłorocznych wyborach na prezydenta Wrocławia uzyskała poparcie m.in. PSL oraz Unii Pracy. Wspierają ją też niektóre ruchy miejskie i organizacje pozarządowe. Jej "prawą ręką" jest Tomasz Owczarek, lider ruchu miejskiego Wrocławski Ruch Obywatelski.

Zdaniem prof. Chybickiej, Wrocław to miasto, które jest bardzo dobrze postrzegane w Polsce i w świecie. - Chciałabym, aby nadal tak było, ale chciałabym też, by mieszkańcy mieli blisko do żłobka do przedszkola, by w mieście było zielono. Chcemy by środowisko we Wrocławiu stało się zdrowsze - mówiła kandydatka PO. Jako jeden z priorytetów podała rozwiązywanie problemów komunikacyjnych w mieście.

Chybicka nie przedstawiła jeszcze programu wyborczego. Ma być pisany przy udziale mieszkańców miasta. Tomasz Owczarek zapowiedział, że program zostanie zaprezentowany za rok. Profesor podkreśliła, że jest otwarta na współpracę z różnymi środowiskami.

Prof. Alicja Chybicka jest posłanką PO. W wyborach w 2015 r. stratowała z pierwszego miejsca na wrocławskiej liście tej partii. Uzyskała ponad 62 tys. głosów. W latach 2011-2015 z ramienia PO zasiadła w Senacie. Prof. Chybicka jest kierownikiem Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu.

Prof. Chybicka to pierwsza z kandydatów deklarujących chęć startu w wyborach na fotel prezydenta stolicy Dolnego Śląska. Obecny włodarz miasta Rafał Dutkiewicz, który rządzi Wrocławiem od 2002 r., w listopadzie ubiegłego roku oświadczył, że nie będzie ubiegał się o reelekcję.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum