Prof. Andrzej Zieliński na liście odwołanych konsultantów

Autor: DM, TVN24/Rynek Zdrowia • • 10 czerwca 2011 10:33

Prof. Andrzej Zieliński, konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii, został odwołany. Wystosował do Ministerstwa Zdrowia pismo z prośbą o sprecyzowanie powodów tej decyzji.

Prof. Andrzej Zieliński na liście odwołanych konsultantów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Na razie nie widomo, kto zastąpi prof. Zielińskiego na stanowisku.

- Samorząd lekarski i stowarzyszenia medyczne będą proponować kandydatów na stanowiska konsultantów, ostateczne decyzje podejmie minister zdrowia - mówi nam Piotr Olechno.

Przypomnijmy: wiceministerv zdrowia Andrzej Włodarczyk zapowiedział odwołanie ze stanowisk piętnastu krajowych konsultantów. Ministerstwo zdrowia nie chce zdradzić pełnego składu listy, zanim nie dowiedzą się sami zainteresowani.

Andrzej Włodarczyk przyznał w rozmowie z portalem rynekzdrowia.pl, że w niektórych przypadkach resort miał ewidentne zastrzeżenia co do jakości pracy konsultantów krajowych, w innych - osoby te nie utożsamiały się z działaniami ministra zdrowia. Na razie ministerstwo nie ustaliło nazwisk kandydatów, którzy mogliby zastąpić odwołanych konsultantów.

- Każdy pracodawca ma prawo dobierać sobie współpracowników - powiedziała w czwartek (9 czerwca) w TVN24 minister zdrowia Ewa Kopacz komentując decyzje o odwołaniach konsultantów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze