Prezydent zwołuje we wtorek RBN. Lewica: dobrze, ale szkoda, że tak późno

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2020 17:20

W poniedziałek dyrektor biura prasowego kancelarii prezydenta Marcin Kędryna poinformował PAP, że prezydent Andrzej Duda na wtorek na godz. 11.00 zwołał posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego w związku z koronawirusem.

Pałac Prezydencki w Warszawie Fot. Archiwum

Dobrze, że prezydent zdecydował się zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego, ale szkoda, że tak późno. Lewica apelowała o to od trzech tygodni - powiedział PAP szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, który zadeklarował, że na wtorkowym posiedzeniu RBN pojawi się przedstawiciel jego ugrupowania.

- Ważne, aby rozsądnie współpracować w ramach walki z epidemią koronawirusa - podkreślił.

Ostatnie posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego miało miejsce w czerwcu 2016 r. i było poświęcone szczytowi NATO w Warszawie.

W skład RBN wchodzą: marszałek Sejmu, marszałek Senatu, premier, szef MON, szef MSWiA, szef MSZ, minister koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych posiadających klub parlamentarny lub poselski lub przewodniczący tych klubów, szef kancelarii prezydenta i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

W posiedzeniach Rady mogą uczestniczyć na zaproszenie prezydenta także byli prezydenci i byli premierzy oraz osoby, których udział jest wskazany ze względu na przedmiot rozpatrywanych spraw.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum