Prezydent spotka się z minister Kopacz i posłami ws. ustaw zdrowotnych

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 października 2010 10:37

Planowane są rozmowy prezydenta Bronisława Komorowskiego z minister zdrowia Ewą Kopacz i przedstawicielami ugrupowań sejmowych w sprawie tzw. pakietu zdrowotnego - zapowiedział w TOK FM minister w prezydenckiej kancelarii Sławomir Nowak.

Prezydent spotka się z minister Kopacz i posłami ws. ustaw zdrowotnych

Nowak powiedział, że prezydent nie będzie powoływał „specjalnego doradcy do spraw zdrowia", bo – jak dodał – „chyba nie ma takiej potrzeby".

Poinformował, że planowane są rozmowy prezydenta z minister Kopacz oraz z liderami ugrupowań sejmowych o projektach ustaw z przyjętego w tym tygodniu przez rząd, tzw. pakietu zdrowotnego.

– Zaplanowane są i rozmowy z panią minister Kopacz i z liderami politycznymi w parlamencie, żeby na etapie prac parlamentarnych ewentualnie usuwać wątpliwości, które miałyby się pojawiać – powiedział Nowak.

We wtorek (12 października) Rada Ministrów zaakceptowała projekty ustaw z pakietu zdrowotnego zakładające m.in. odszkodowania z tytułu błędów medycznych bez konieczności występowania na drogę sądową, likwidację Lekarskiego Egzaminu Państwowego i stażu oraz zapisy do lekarzy przez internet. Natomiast w czwartek (14 października) rząd przyjął projekty przewidujące m.in., że samorządy, które nie przekształcą szpitali w spółki, będą musiały spłacać ich długi i że ceny leków refundowanych oraz marże będą urzędowe.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum