Prezydent o wydłużeniu urlopów rodzicielskich: dobra decyzja, dziękuję

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2013 09:36

To krok w dobrą stronę, dziękuję - tak prezydent Bronisław Komorowski skomentował decyzję rządu ws. objęcia "Matek I Kwartału" wydłużonym urlopem rodzicielskim. To działanie jest okupione dużym wysiłkiem finansowym - podkreślił prezydent.

Prezydent o wydłużeniu urlopów rodzicielskich: dobra decyzja, dziękuję
Premier Donald Tusk poinformował w piątek, po spotkaniu z "Matkami I Kwartału", że prawo do rocznego urlopu rodzicielskiego będą mieli rodzice wszystkich dzieci urodzonych w 2013 r. Według wcześniejszych zapowiedzi rządu prawo do dłuższych urlopów miało nie dotyczyć rodziców dzieci urodzonych przed 17 marca tego roku.

- Jest to potwierdzenie woli rządu kontynuowania kursu politycznego na wzmacnianie polityki prorodzinnej - ocenił Komorowski.

Prezydent dodał, że ma nadzieję, iż jeszcze jedna kwestia "da się rozwiązać w podobny sposób", na zasadzie "porozumienia i wspólnego działania".

Chodzi o roczny urlop rodzicielski. Komorowski proponuje, by rodzice mogli go wykorzystać także w częściach, do czasu ukończenia przez dziecko czwartego roku życia. - Bo elastyczność oznacza o wiele większą łatwość w łączeniu funkcji rodzicielskich i zawodowych. Tego potrzeba rodzinom polskim, polskiej polityce prorodzinnej - dodał prezydent.

Wcześniej minister w kancelarii prezydenta Irena Wóycicka poinformowała, że niedługo prezydent przedstawi program, którego wdrożenie mogłoby ułatwić rodzicom podejmowanie decyzji o tym, by mieć kolejne dzieci. - To jest dla prezydenta sprawa zasadnicza - podkreśliła.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum