Prezydent o walce z koronawirusem: tarcza antykryzysowa musi ruszyć jak najszybciej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 marca 2020 21:39

Rozmawiałem dziś z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim; zgodziliśmy się, że tzw. tarcza antykryzysowa powinna przyjść do podpisu prezydenta przed 1 kwietnia. Bardzo bym chciał, żeby tak się stało, ten pakiet ustaw musi jak najszybciej zacząć działać - mówił w sobotę (28 marca) prezydent Andrzej Duda.

Walka ze skutkami pandemii SASRS-Cov-2 pochłonie miliardy złotych; FOT. PTWP

Sejm w sobotę rano, po całonocnych głosowaniach, uchwalił trzy ustawy tzw. tarczy antykryzysowej, które mają wesprzeć służbę zdrowia w zwalczaniu epidemii koronawirusa, a także zniwelować negatywne skutki tej epidemii dla polskiej gospodarki.

Prezydent poinformował w TVP Info, że odbył w sobotę rozmowę z marszałkiem Grodzkim, podczas której zaapelował, by Senat jak najszybciej podjął pracę nad tzw. tarczą antykryzysową.  - Cieszę się, że pan marszałek zgodził się ze mną przynajmniej w jednej kwestii, a mianowicie w takiej, że ten pakiet ustaw powinien przyjść do podpisu prezydenta przed 1 kwietnia. Ja bym bardzo chciał, żeby tak się stało, bo on musi jak najszybciej zacząć działać - mówił Andrzej Duda.

Podkreślił, że dzisiaj obok bezpieczeństwa życia i zdrowia Polaków, drugą najważniejszą kwestią jest ich bezpieczeństwo ekonomiczne i bezpieczeństwo polskiej gospodarki.

Prezydent ocenił, że rozwiązania służące ochronie miejsc pracy, wzmacniające polskich przedsiębiorców muszą jak najszybciej wejść w życie. - Nie ma żadnej wątpliwości, że kryzys będzie, nie ma żadnej wątpliwości, że ta trudna sytuacja życiowa przełoży się na bardzo trudną sytuację gospodarczą i to nie tylko u nas, ale na całym świecie. To będzie takie ekonomiczne tsunami. My musimy to przetrwać i trzeba wszystkie ręce rzucić na pokład, żebyśmy jak najszybciej sobie z tym dali radę - oświadczył.

Jak informowało Centrum Informacyjne Senatu, marszałek Izby Tomasz Grodzki po konsultacji z Konwentem Seniorów zdecydował o przesunięciu na poniedziałek, na godz. 15. posiedzenia Senatu, zwołanego pierwotnie na wtorek.

Aleksandra Rebelińska (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum