Prezydent o 500 plus i Narodowej Strategii Onkologicznej

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 lipca 2019 20:08

Rodzina w Polsce ma być otoczona szczególną troską, dlatego rodzinom wychowującym dzieci jest przekazywane świadczenie 500 plus, to nie jest żadna jałmużna, to się polskiej rodzinie należało od państwa - mówił w poniedziałek (8 lipca) w Sosnowcu prezydent Andrzej Duda.

Prezydent o 500 plus i Narodowej Strategii Onkologicznej
Prezydent RP, Andrzej Duda. Fot. PTWP

Na spotkaniu z mieszkańcami prezydent powiedział, że jednym z elementów podnoszenia poziomu życia są programy społeczne, które wprowadził rząd, chociażby program 500 plus.

- My poważnie traktujemy zapis, który obliguje władze państwowe do tego, aby szczególną troską otaczać rodzinę. Rodzina w Polsce ma być otoczona szczególną troską i to właśnie dlatego rodzinom, które mają i wychowują dzieci są przekazywane świadczenie w programie 500 plus. To nie jest żadna jałmużna, to jest coś, co się polskiej rodzinie wychowującej dzieci od dawna od państwo polskiego należało - powiedział prezydent.

Mówił, że dobre warunki życia to także zdrowie, walka z zanieczyszczeniem powietrza, to walka o ochronę klimatu, to "dbałość o to, żeby przyroda, żeby środowisko naturalne w jak najlepszy stanie przetrwało dla przyszłych pokoleń. To także są nasze zadania, które w istocie są wpisane w polska konstytucję" - podkreślił Duda.

Zwrócił uwagę, że polskie społeczeństwo będzie coraz starsze i statystycznie będzie również wzrastała liczba chorób onkologicznych.

- Musimy mieć specjalny program do walki z tymi chorobami, żeby jak najwięcej ludzi uniknęło tych chorób ,a nawet jeśli ta choroba ich dotknie, to zostało z tej choroby wyleczonych i mogło dalej normalnie funkcjonować - powiedział prezydent.

Podkreślił, że przygotowywana jest Narodowa Strategia Onkologiczna. - Nad tą strategią w tej chwili pracuje minister zdrowia razem z zespołem, który został w tym celu powołany - przekazał prezydent. 

PAP - Karol Kostrzewa, Marek Błoński

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum