×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Prezydent Zamościa apeluje na Facebooku: "Możesz pomóc w znalezieniu obsady pediatrii? Zadzwoń"

Autor: oprac. JKB • Źródło: Facebook, Rynek Zdrowia25 października 2021 11:16

W Zamojskim Szpitalu Niepublicznym od ponad sześciu miesięcy nie funkcjonuje oddział pediatryczny. Poszukiwana jest obsada medyczna, o czym poinformował za pośrednictwem Facebooka prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Prezydent Zamościa apeluje na Facebooku: "Możesz pomóc w znalezieniu obsady pediatrii? Zadzwoń"
W Zamościu oddział pediatryczny cały czas jest zawieszony. Fot. Facebook Andrzej Wnuk
 • O problemach związanych z pediatrią w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym poinformowaliśmy jeszcze w lipcu w ramach raportu Rynku Zdrowia
 • Czas od lipca do października miał pomów placówce w odnalezieniu kadry medycznej, ale sytuacja jest na tyle poważna, że oddział pediatryczny został zawieszony w funkcjonowaniu do końca grudnia tego roku
 • Dobrej myśli jest prezes Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Mariusz Paszko, który w krótkim komunikacie stwierdził, że "jeżeli będzie kadra lekarska, oddział możemy dosłownie w ciągu jednego dnia uruchomić"

Ważny apel prezydenta Zamościa do internautów

W Zamojskim Szpitalu Niepublicznym jest jedyny w Zamościu i w powiecie zamojskim oddział pediatrii. Placówka poszukuje lekarzy od marcu tego roku. Ostatecznie oddział został początkowo zawieszony od lipca do października 2021 roku. Ponieważ wciąż nie ma chętnych do pracy, oddział został zawieszony do końca tego roku.

Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk zdecydował się na apel za pośrednictwem Facebooka. Umieścił krótki, ale treściwy komunikat: „Możesz pomóc w znalezieniu obsady pediatrii? Zadzwoń: 602 588 477”.

Podany numer należy do prezesa zamojskiej placówki, Mariusza Paszki. Post prezydenta został już udostępniony przez ponad 1,5 tys. osób. Pod wpisem został umieszczone także nagranie z wypowiedzią prezesa Zamojskiego Szpitala Niepublicznego na temat poszukiwania kadry medycznej.

- Już od marca rozpoczęliśmy procedurę poszukiwania. Zamieszczaliśmy ogłoszenia w prasie i na portalach medycznych. Podpisaliśmy także umowę z profesjonalną firmą zajmującą się poszukiwaniem pracowników medycznych. Jest to umowa uzależniona od efektów, czyli zapłacimy po uzyskaniu lekarzy – dodał prezes Paszko.

Okazuje się, że to niejedyne działania podjęte przez placówkę. Szpital podpisał także umowę z fundacją poszukującą lekarzy na Ukrainie.

Czytaj: Paraliż szpitali przez brak personelu. Oddziały pediatryczne na Lubelszczyźnie nie przyjmują pacjentów

Lubelszczyzna. Zamknięto pediatrię w trzech szpitalach. RAPORT Rynku Zdrowia

Brakuje chętnych do pracy w szpitalu

 Jeżeli sytuacja związana z obsadą lekarską nie poprawi się, niestety po 1 stycznia 2022 roku pediatria zostanie zlikwidowana. Dwie osoby przeszły na emeryturę, a specjalista z oddziału nie zgodził się na przyjęcie funkcji ordynatora i odszedł z placówki.

Powodem braku lekarzy specjalistów pediatrii, zdaniem prezesa Paszki, są zaniedbania w szkoleniu lekarzy w tej specjalizacji i nie tylko – młodzi lekarze boją się pracy w szpitalach. Z tego tez powodu wybierają sektor prywatny.

- Jeśli chodzi o tę specjalizację, to jest ona stosunkowo mało rozpowszechniona. To lata różnych zaniedbań w szkoleniu lekarzy w tej specjalizacji. W tej chwili młodzi lekarze, którzy kończą studia nie są zainteresowani pracą w szpitalu, bo to jest ciężka i odpowiedzialna praca związana z dużym ryzykiem. Lekarze wolą pracować w sektorze prywatnym czy podstawowej opieki zdrowotnej – słyszymy na nagraniu.

Czytaj: Szpital od lipca bez pediatrii. Po 1 stycznia oddziałowi grozi likwidacja. Brakuje lekarzy

Szpital przez pół roku bez pediatrii. Placówka nie może znaleźć ordynatora

Paraliż szpitali przez brak personelu. Oddziały pediatryczne na Lubelszczyźnie nie przyjmują pacjentów

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze