Prezydent Szczecina: finansowanie in vitro nie należy do zadań samorządu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 kwietnia 2013 12:55

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina (niezależny) nie ukrywa, że przy wsparciu PiS zrobi wszystko, by przegłosowana przez radnych uchwała o dofinansowaniu zabiegów in vitro nie weszła w życie.

Prezydent Szczecina: finansowanie in vitro nie należy do zadań samorządu
Szczecin jest drugim po Częstochowie miastem w Polsce, które zdecydowało się na taką pomoc dla par starających się o dziecko. Uchwała o dofinansowaniu zabiegów przeszła 25 lutego br.  Pozytywnie zaopiniował ją już wojewoda - informuje Gazeta Wyborcza.

Prezydent Krzystek jest jednak przeciwnikiem in vitro. Uważa ponadto, że jego dofinansowanie powinno należeć do NFZ i resortu zdrowia, nie do samorządu. W tej sprawie mocno wspiera go PiS.

Krzystek odwleka również wysłanie programu zdrowotnego ws. dofinsowania in vitro do Agencji Oceny Technologii Medycznych, której pozytywna opinia uruchomi pomoc finansową dla par pragnących skorzystać z tej metody.

Przyjęta w tej sprawie uchwała zakłada dofinansowanie maksymalnie trzech prób zapłodnienia (po 2 tys. zł do każdego zabiegu) od połowy 2013 r. do połowy 2016 r. dla par żyjących w trwałym związku. Budżet miasta w ciągu trzech lat ma sfinansować 660 zapłodnień i wydać 1,32 mln zł. W br. zarezerwowano na ten cel 220 tys. zł.

Więcej: http://wyborcza.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum