Jacek Wykowski/Rynek Zdrowia | 17-03-2021 12:15

Prezydent Duda: tracimy kontrolę, prawdopodobny lockdown w całej Polsce

Prawdopodobnie możemy się spodziewać wprowadzenia na obszarze całego kraju restrykcji - zapowiedział w środę kilka minut po godz. 12. prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że lockdown zostanie prawdopodobnie rozszerzony na cała Polskę. Fot. Shutterstock

- Tracimy kontrolę nad przebiegiem pandemii. Prawdopodobnie możemy się spodziewać wprowadzenia na obszarze całego kraju restrykcji. Premier wraz z ministrem zdrowia mają w tej kwestii ogłosić komunikat - powiedział Andrzej Duda, przemawiając z Sali Kolumnowej w Sejmie. 

- Sytuacja jest zła i zapanowanie nad nią ma dziś znaczenie fundamentalne - zaznaczył prezydent.  

Andrzej Duda spotkał się w środę ze środowiskami sił zbrojnych RP zaangażowanymi w walkę z pandemią Covid-19.

Konferencja ws. decyzji dotyczących ewentualnych restrykcji ma się odbyć dziś po południu.

Ponad 25 tys. nowo wykrytych zakażeń, 453 zgony i prawie trzy tysiące zajętych respiratorów - to najnowsze dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce ze środy (17 marca). W dwóch województwach - mazowieckim i śląskim - wykryto łącznie ponad osiem tysięcy przypadków To rekordowe liczby w tzw. trzeciej fali pandemii koronawirusa w Polsce.

Więcej: Mamy najwięcej zakażeń w trzeciej fali. Jest też rekord zajętych respiratorów

Z ujawnionych we wtorek nieoficjalnych ustaleń RMF FM wynika, że jeśli w czwartek bilans nowych zakażeń koronawirusem przekroczy 25 tysięcy, to cała Polska objęta zostanie surowszymi obostrzeniami. Warunek ten został spełniony już dziś.