Prezydent Andrzej Duda: zdrowie obywateli najważniejsze, nie jest źle

Autor: KL/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2020 14:05

Sytuacja jak dotąd wygląda dosyć dobrze, ale musimy się liczyć, że będzie się zmieniać. Mamy środki na to by dbać o zdrowia Polaków i widzę, że jest dobre współdziałanie na wszystkich szczeblach - powiedział we wtorek (10 marca) prezydent Andrzej Duda po spotkaniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Fot. archiwum/KPRP

Prezydent zapelował o unikanie zgromadzeń i zachowanie środków ostrożności. 

- Nie jest źle, skoro biorąc pod uwagę liczbę Polaków mamy tyko 18 chorych. W porównaniu z innymi państwami, możemy powiedzieć, że koronowirus nie jest u nas tak dużym problemem - mówił prezydent po spotkaniu.

Dodał, że spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego odbyło się w merytorycznej atmosferze i przyznał, że możliwe będą kolejne takie spotkania. 

- Najważniejszy wniosek dotyczy przestrzegania wdrożonych zasad sanitarnych. Rząd monitoruje sytuację i na bieżąco reaguje. Ważne, żeby przestrzegać zasad dotyczących nie organizowania zgromadzeń publicznych - podkreślał prezydent Andrzej Duda. 

Prezydent przyznał, że w tej chwili nie ma podstaw by przesunąć termin wyborów prezydenckich. Wcześniej prezydent informował, że względu na sytuacje epidemiologiczną nie będzie organizował dużych spotkań związanych z kampanią prezydencką. Jak podkreślił, podczas takich spotkań ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa jest zbyt duże.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum