Prezes PZU: uruchomiliśmy bezpłatną infolinię medyczną dot. koronawirusa. Jest dostępna dla wszystkich

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2020 10:10

Reagując na prośbę i apel prezydenta Andrzeja Dudy uruchomiliśmy darmową infolinię medyczną ws. koronawirusa dostępną dla wszystkich - poinformował w czwartek prezes PZU Paweł Surówka. Na infolinię można dzwonić pod numerem telefonu 22 505 11 88 w godzinach od 8 do 20.

Na infolinię można dzwonić pod numerem telefonu 22 505 11 88 Fot. Archiwum

- Reagując na prośbę i apel prezydenta otworzyliśmy linię, która jest naszą największą platformą telemedyczną skierowaną do wszystkich Polaków - mówił w czwartek Surówka w radiowej Jedynce.

Wskazał, że infolinia funkcjonuje w oparciu o przeszkolonych konsultantów oraz lekarzy, z którymi można skonsultować się także w formie wideorozmowy.

Porady pod numerem telefonu 22 505 11 88 będą udzielane w godzinach od 8 do 20. - Najpierw telefon odbiera telekonsultant, który jest specjalnie przeszkolony w kwestiach medycznych, robi wywiad i następuje przejście do rozmowy z lekarzem - wyjaśnił prezes PZU. Podkreślił, że porady są bezpłatne nawet, jeżeli ktoś nie jest klientem PZU.

Ocenił, że ważne jest, aby osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości, mogły poradę uzyskać od razu, w domu, ponieważ nie muszą dzięki temu narażać się na zakażenie w środkach komunikacji i w poradniach.

Surówka poinformował, że infolinia działa od środy. - Zebraliśmy już bardzo dużo zgłoszeń - mówił. - Podołaliśmy z ich liczbą, która miała miejsce wczoraj. Porad może udzielać nawet ponad 100 lekarzy - dodał.

Prezes PZU przekazał także, że rozmawiał w środę z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. - Dostałem od niego upoważnienie, żeby właśnie u nas była wdrożona nowa inicjatywa rządowa: poprzez telekonsultację lekarz ma uprawnienie do zdalnego udzielenia zwolnienia lekarskiego. To  funkcjonuje od wczoraj - powiedział Surówka.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum