Prezes NRL pisze do MZ ws. zadań testowych z LEK, LDEK i PES

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 13 sierpnia 2015 17:14

Prezes NRL prosi ministra Zembalę o ponowne pochylenie się nad postulatem ujawnienia treści pytań egzaminacyjnych obowiązujących na Lekarskim Egzaminie Końcowym, Lekarsko-Dentystycznym Egzaminie Końcowym oraz Państwowym Egzaminie Specjalizacyjnym.

Prezes NRL pisze do MZ ws. zadań testowych z LEK, LDEK i PES
List dot. ujawnienia treści pytań egzaminacyjnych z LEK, LDEK i PES Fot. Archiwum Rz

Maciej Hamankiewicz, prezes NRL, przypomina, że w piśmie z 17 lipca 2015 r. wskazał, że samorząd lekarski wystąpił do TK domagając się stwierdzenia niezgodności z Konstytucją tych przepisów ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty, które nie pozwalają na ujawnienie treści pytań egzaminacyjnych.

Do pisma dołączył również stanowisko Prokuratora Generalnego, będącego uczestnikiem postępowania przed TK, który w piśmie procesowym z dnia 7 lipca 2015 r. podzielił w całości pogląd NRL, że zaskarżone przepisy ograniczające dostęp do pytań egzaminacyjnych naruszają Konstytucję.

Hamankiewicz pisze, że liczył, iż powyższe argumenty poddane zostaną wnikliwej analizie i skłonią urzędników MZ do rozważenia możliwości zmiany stanowiska w tym zakresie. Tymczasem w odpowiedzi, jaką otrzymał od dyrektor Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wyższego MZ nie ma choćby słowa odniesienia do treści stanowiska Prokuratora Generalnego z lipca 2015 r.

Prezes NRL ma wrażenie, że dyrektor przygotowując odpowiedź na jego wystąpienie nie dokonała analizy stanowiska Prokuratora Generalnego i nie rozważała nawet możliwości zmiany przepisów.

Więcej: www.nil.org.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum