Prezes NFZ: lekarze nie chcą z nami rozmawiać. NRL: to nieprawda

Autor: NFZ, SAB/Rynek Zdrowia • • 02 marca 2012 10:34

Prezes NFZ wystosował list do prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, w którym zarzuca lekarzom, że odrzucali zaproszenia na rozmowy o zasadach refundacji leków. Maciej Hamankiewicz zaprzecza i mówi portalowi rynekzdrowia.pl, że dziś jeszcze wyśle list ze stanowiskiem NRL do Funduszu.

NFZ opublikował pismo prezesa Funduszu do prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej ws. współpracy w zakresie uzgodnienia treści umów upoważniających do wystawiania recept na leki refundowane.

NFZ prosi NRL "o zajęcie jednoznacznego stanowiska co do dalszej współpracy (...) w zakresie uzgodnienia treści umów upoważniających do wystawiania recept na leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne refundowane ze środków publicznych przysługujące świadczeniobiorcom".

Prezes Paszkiewicz podkreśla, że "dotychczasowe zaproszenia kierowane do Państwa były odrzucane, co może wskazywać na brak możliwości współpracy w tym zakresie". I dodaje: "W związku z koniecznością podjęcia niezbędnych działań mających zapewnić możliwość wystawiania przez osoby upoważnione recept, prosimy o przekazanie odpowiedzi w terminie pięciu dni".

List wysłano do wiadomości ministra Bartosza Arłukowicza.

Maciej Hamankiewicz odpiera te zarzuty i zapewnia, że NRL bardzo zależy na rozmowach i wspólnym opracowaniu tekstu umowy.

 - Problem polega na tym, że te spotkania, które się odbyły (zresztą na niskim szczeblu, jeżeli chodzi o reprezentantów NFZ) zakończyły się konkluzją, że uzgodnione punkty znajdą się w projekcie umowy, który zostanie przesłany członkom naszego zespołu i wówczas przejdziemy do dalszych prac - wyjaśnia portalowi rynekzdrowia.pl Maciej Hamankiewicz.

- Niestety tak się nie stało. A tuż przed naszym krajowym zjazdem pojawiło się zaproszenie na spotkanie z NFZ ''na już'', na wtorek (28 lutego). Po prostu z dnia na dzień podjęto decyzję o spotkaniu, aby nikt nie zarzucił Funduszowi, że ten nic w tej sprawie nie robi. Dziś wyślę list z naszym stanowiskiem do prezesa NFZ - dodaje.

Krzysztof Bukiel, przewodniczący OZZL, poinformował z kolei portal rynekzdrowia.pl, że związek nigdy żadnego zaproszenia od NFZ nie otrzymał. 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum